W środę rusza budowa ronda - będą utrudnienia drogowe

Przebudowa skrzyżowania ulic Wojska Polskiego - Łąkowa - Zastawie

W związku z przebudową skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego – Łąkowa - Zastawie od środy 15. września wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. 

 

Jak informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach od środy (15.09) zamknięta zostanie wschodnia strona ul. Wojska Polskiego (w rejonie ww. skrzyżowania) wraz z całkowitym zamknięciem wlotów ul. Łąkowej i ul. Zastawie. Ruch wahadłowy będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Dojazd do ul. Łąkowej będzie możliwy od strony ul. Utrata natomiast dojazd do ul. Zastawie od strony ul. Powstańców Wielkopolskich.

 

W ramach prac budowlanych ma powstać skrzyżowanie typu rondo w granicach istniejącego pasa drogowego. Wykonawca będzie zobowiązany wykonać również m.in. chodniki, ścieżkę rowerową, zagospodarować teren zielenią, wykonać wyspy dzielące z kostki betonowej czy też zmienić lokalizację zatoki autobusowej. Koszt inwestycji to ponad 492 tys. zł. Zgodnie z zapisami firma ma 60 dni na wykonanie prac budowlanych. Zatem rondo powinno być gotowe najpóźniej 5 listopada 2021r.

1 Komentarzy

wkurzony

16/09/2021

Dzisiaj jest czwartek  16 września i nic tam się nie dzieje. Niepotrzebnie pojechałem przez Utratę.

Dodaj komentarz