Niebezpieczna jazda litewskiego kierowcy

Niebezpieczne manewry kierowcy z Litwy

Policjanci z augustowskiej drogówki zatrzymali do kontroli porsche, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry. Obywatel Litwy wyprzedzał pojazdy na wzniesieniu i nie stosował się do linii ciągłej. 

 

We wtorek (07.07) przed godziną 20.00 w Podcisówku kamera nieoznakowanego radiowozu z augustowskiej „drogówki” nagrała niebezpieczne manewry kierowcy porsche. Jadący krajową "ósemką" obywatel Litwy, pomimo ograniczonej widoczności, zdecydował się wyprzedzać pojazdy na wzniesieniu. Kierowca nie stosując się do znaku P3 – „linia jednostronnie przekraczalna” spowodował  zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie po raz kolejny wykonał manewr wyprzedzania, jednocześnie lekceważąc znak P4 - „linia podwójna ciągła”.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i dziś odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem.

Video file
2 Komentarzy

To u nich normalne. Kilkanaście dni temu w Żubrynie po wyjeździe z lasu, na podwójnej ciągłej, pod górkę, wyprzedziły nie tylko mnie, ale i inne pojazdy, dwie litewskie osobówki, które jechały ze 120 - 130 km. na godz. Ja jechałem za innymi około 80 km/godz. Oni nie lubią jeździć zgodnie z przepisami, a przynajmniej nie wszyscy.

Litwin

08/07/2020

Róznie bywa, większa ich część jedzie zgodnie z przepisami - ale generalnie nasi psi kozacy nie są lepsi. Natomiast w LT jeżdżą bardziej przepisowo - tam drogówka się nie patyczkuje...

Dodaj komentarz