2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty

Policjanci z posterunku w Rutce Tartak zatrzymali 63-letniego rowerzystę

 

Policjanci z posterunku w Rutce Tartak zatrzymali 63-letniego rowerzystę, który jechał mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.


Policjanci z posterunku w Rutce Tartak, patrolujący gminę, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że 63-latek jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

- Rowerzyści, podobnie jak inni uczestnicy ruchu drogowego, mają prawo czuć się bezpiecznie, jednak sami również mają obowiązek przestrzegania przepisów. Pijany rowerzysta w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg - przekazali policjanci.

Dodaj komentarz