GS Stara Łaźnia zaprasza na zajęcia edukacyjne

Zajęcia dla najmłodszych w Starej Łaźni

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia organizowane w Galerii Sztuki Stara Łaźnia.

 

Czy rzeźby zawsze są nieruchome? Jak powstają? Z czego można je wykonać- z kamienia, drewna, a może gliny lub metalu? Czy w Suwałkach jest dużo rzeźb? Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzący zajęcia edukacyjne organizowane w Galerii Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

Nieodpłatne spotkania dedykowane są dzieciom i młodzieży, zarówno pełnosprawnej i niepełnosprawnej, w szczególności zamieszkującym zrewitalizowane śródmieście Suwałk. Ich celem jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań, wrażliwości i wyobraźni, ale również ułatwienie uczestnikom odkrywanie siebie jako jednostki twórczej. Podczas zajęć poruszane są zagadnienia ogólne związane z rzeźbą, m.in. uczestnicy poznają tradycyjne i współczesne materiały rzeźbiarskie, oraz prezentowane sylwetki i twórczość autorów aktualnej wystawy "Wokół Czarnej Hańczy". 


Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia z dziedziny sztuk plastycznych (malarstwa, rzeźby, grafiki, tkactwa, ceramiki i architektury), bawią się rozpoznawaniem i porównywaniem odcieni kolorów i faktur materiałów. Jak mówi Agnieszka Małka z Suwalskiego Ośrodka Kultury: "Zajęcia mają nie tylko rozwijać zainteresowanie sztuką, ale - w lekkiej formule - uczyć jej percepcji i recepcji, a w konsekwencji przygotowywać uczestników do optymalnego dla ich możliwości odbioru sztuki. Chcielibyśmy, żeby nasi młodzi goście pokusili się o własną interpretację tego, co widzą i chętnie te wrażenia wyrażali, czy to werbalnie, czy aktywnie - tworząc własne dzieła."

 

Zdjęcia: Izabela Muszczynko

Dodaj komentarz