Koronawirus w Ślepsku. Mecze przełożone?

Siatkarze Ślepska Suwałki zakażeni koronawirusem

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. poinformował, że w rezultacie przeprowadzonych 23 września testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, pięciu członków drużyny otrzymało wynik pozytywny. 

 

Mając na uwadze dobro osobiste zawodników, sztabu i członków administracji, klub nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych zakażonych. W związku z zaistniałą sytuacją Ślepsk wystąpił z wnioskiem o przełożenie meczów 3. i 4. kolejki PlusLigi, zaplanowanych do rozegrania kolejno z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz Asseco Resovią Rzeszów.

 

Klub poinformował również, że zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek. - W związku z zaistniałą sytuacją Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa. Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe - zakomunikował klub. 

3 Komentarzy

Anonymous

24/09/2020

To prezydent zaraził siatkarzy!  Skrajna nieodpowiedzialność. Ale on musi być wszędzie, wszędzie musi się lansować. No i pozarażał dookoła. Otwarcie WC  po remoncie musi odbywać się z udziałem prezydenta. Żenada

Dodaj komentarz