Bezpłatna komunikacja, niskie podatki i zamrożenie stawek podatku od nieruchomości

Konferencja prasowa kandydata na prezydenta Suwałk Jacka Juszkiewicza

 

- Jacek Juszkiewicz to bezpłatna komunikacja, niskie podatki, zamrożenie stawek podatku od nieruchomości na całą kadencję i wiele innych spraw, które ujęliśmy w programie - mówił w czwartek (11.04) podczas konferencji prasowej kandydat na prezydenta Suwałk. 

 

Konferencja prasowa nowo wybranych radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydata na prezydenta Suwałk Jacka Juszkiewicza odbyła się dziś w Suwałkach. Na początku Jacek Juszkiewicz podziękował wszystkim osobom, które wzięły udział w wyborach oraz tym, którzy oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość. Pogratulował również kontrkandydatom osiągniętych wyników. Przypomnijmy, że radni PiS uzyskali o jeden mandat więcej niż w 2018 roku i wprowadzili do Rady Miasta ośmiu radnych.

 

Jeśli chodzi drugą turę wyborów prezydenckich Juszkiewicz zapowiedział, że kampania będzie opierała się głównie na spotkaniach z mieszkańcami, rozmowach i debatach. Zapewniał także, że aktualny jest program wyborczy, ogłoszony przed pierwszą turą wyborów, ale dodał też, że pomysły padające ze stron konkurentów, którzy nie przeszli do drugiej tury, też czasem były dobre i zamierza brać je pod uwagę. 

- Warto zastanowić się, czy nie rozszerzyć pomysłu na nasze miasto o to co wniosły inne kluby. Trzeba przyznać, że tam też były dobre pomysły. Jako kandydat na prezydenta chciałbym współpracować z szeroko rozumianą sceną polityczną, ale też tą lokalną, tych ugrupowań, różnych środowisk. Ponad 50% głosujących uznało, że są niezadowoleni z aktualnego sposobu sprawowania władzy. Ponad 50% osób zagłosowało na inne osoby niż obecny prezydent Czesław Renkiewicz. Zwracam się tutaj z apelem, że chcę być kandydatem, prezydentem całej społeczności Suwałk, uwzględniać wszelkie głosy i wszelkie uwagi. Dochodzą do mnie takie głosy, że straszy się Juszkiewiczem. Po pierwsze, że Juszkiewicz nie będzie samodzielnie sprawował tej władzy jeżeli zostanie prezydentem, więc nie należy na niego głosować. Po drugie, że jeżeli Juszkiewicz dojdzie do władzy to będzie zwalniał pracowników samorządowych, będą czystki. Oczywiście w tych dwóch kwestiach pragnę zaprzeczyć. Po pierwsze, jeżeli ktoś sprawuję władzę, to odpowiada przed wyborcami i odpowiada prawnie w stosunku do swoich decyzji, więc trudno sobie wyobrazić, żeby realizować czyjeś inne decyzje i odpowiadać za to przed prawiem i przed mieszkańcami. Tego rodzaju straszenie uważam za niepoważne. Po drugie, jeżeli chodzi o straszenie zwolnieniami w administracji samorządowej, chciałbym zapewnić, że sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Chciałbym zapewnić dobre, godne warunki pracy, przejrzysty klarowny system awansu i finansowego i takiego na wyższe stanowiska. Wszyscy którzy dobrze pracują jak najbardziej powinni być doceniani finansowo, powinien być przejrzysty system premiowy, nagradzania, aby też atmosfera w pracy była bardzo dobra i aby pracownicy suwalskiego samorządu i podległych instytucji mieli dobry komfort pracy, nie byli straszeni, że ktoś ich zwolni bo zmieniła się władza. Także chciałbym te dwie rzeczy zdementować. 

Jacek Juszkiewicz zapytany czy liczy na poparcie któregoś z kandydatów, który nie dostał się do drugiej tury odpowiedział, że trudno na takie pytanie odpowiedzieć. Dodał, że chciałby również wychodzić do tych środowisk i realizować część ich pomysłów. Zapewniał też, że chce być prezydentem wszystkich mieszkańców bez względu na podziały. 

- Z chwilą wygrania prezydent powinien być otwarty na wszystkich mieszkańców. Nie można tworzyć jakichś enklaw w zależności od przynależności politycznych. Jacek Juszkiewicz będzie prezydentem otwartym na całe środowisko i wszystkich mieszkańców i będzie ciężko pracował. Jak już wspominałem, zrezygnuję z jednego wiceprezydenta i obejmę część tych kompetencji osobiście. Nie chcę być prezydentem, który całą aktywność przeznacza na różnego rodzaju wydarzenia, a cały ciężar  przekazuje wiceprezydentom. Chciałbym być odpowiedzialny za połowę tego obszaru sprawowania władzy. Jacek Juszkiewicz to też bezpłatna komunikacja, niskie podatki, zamrożenie stawek podatku od nieruchomości na całą kadencję i wiele innych spraw, które ujęliśmy w programie - wymieniał kandydat zapytany o to jakim zamierza być prezydentem. 

Przypomnijmy, że druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 21. kwietnia. 

23 Komentarzy

Łukasz

11/04/2024

Jakim prawem komunikacja miejska ma być bezpłatna? Rozumiem dla osób z niepełnoletnich/ uczących się, kobiet w ciąży, inwalidów itp... . Nie może być tak, że środki finansowe są pobierane od jednych i rozdawane drugim.

Ty również będziesz mógł korzystać za darmo. Jeśli nie chcesz, oczywiście twój wybór, ale prawo będziesz miał takie samo. Koszty jak to koszty, zwyczajowo bogatszych bardziej się goli (pomyśl co by było z lewicą u rządów), ale tak samo jest w innych dziedzinach, np. ze składkami zdrowotnymi, które są bardzo wysokie dla dobrze prosperujących przedsiębiorców. A czym się różni biedy od bogatego u lekarza na NFZ? Mają takie samo prawo. Podobnie z tą komunikacją, zresztą to wyraźnie rozpoczęty trend w ostatnich 2-3 latach.

Ja nie chcę bezpłatnej komunikacji, z której nie korzystam. 

 

W związku z tym nie idę na wybory, bo to wybór między jednym przewalaniem kasy a drugim. 

PiSwyborca

11/04/2024

A z jakiego budżetu zapłacimy za utrzymanie miasta ? Szkoły, przedszkola , żłobki ? Oczyszczanie i odśnieżanie ? Zieleń miejska ? Pomoc społeczna? No panie Jacku-milicjancie z której kieszeni pan wyciągniesz na wyborcze obiecanki? 

Kniazini

11/04/2024

Wszystko tylko nie PiS...ludzie opanujcie się nie głosujcie na tych pisowskich oszołomów!

Ciekawski lewak 2

12/04/2024

Dodane przez Kniazini w odpowiedzi na

Czyli Juszkiewicz (aktywny przeciwnik praw kobiet, czy finansowania in vitro,  wyznawca religii smolenskiej i centralizacji władzy) proponuje darmową komunikację, gwarantuje zamrożenie podatków i otwarcie się na wszystkich mieszkańców? Ale się uśmiałem....To przypomnę, że ta jego skompromitowana formacja (PiS) przez osiem lat okradała Polaków z oszczędności, okradała niepisowskie samorządy z dochodów, stosując centralistyczną metodę redystrybucji środków finansowych swoim akolitom (dotyczyło to  również instytutów fundacji i stowarzyszeń). Ten programik i deklaracje Juszkiewicza to po prostu czysty POPULIZM. Myślący człowiek tego nie kupi, natomiast wyborcy PiS (25-30 procent) mogą mieć orgazm w trakcie głosowania.

Zapytaj lewaku wójtów niezależnie od opcji, ile dostali na inwestycje i co zostało za to zrobione, policz analfabeto ile Suwałki dostały na inwestycje z różnych źródeł i o jakim w związku z tym okradaniu bełkoczesz zorany łbie

Pobudka, ostałeś się …włącz pan myślenie i przestań pieprzyć farmazony. Żaden , powtarzam żaden rząd nie ma pieniędzy! Żeby coś ci dać to najpierw musi zabrać . Zabrali miastom , powiatom, gminom część podatków a potem w świetle fleszy i kamer przywozili papierowe czeki . Myśl chłopie albo zacznij się uczyć jak wielki prezydent Duda

Zobaczysz i poczujesz jak twoi popaprańcy zdrenują ci konto,będziemy płacić słono za żywność ,paliwo,( miało być 5.19), prąd, ogrzewanie i raty kredytu.Szkoda że wszyscy ucierpią a nie tylko ci którzy głosowali na koalicję 13 grudnia

Tak Ci tęskno za socjalizmem?? To won za Don apologeto 3,14Sbolszewickiej bandy złodziei. Póki co, to konto i portfel mam zdrenowane właśnie przez 8 lat nierządów 3,14Sbolszewickiej opozycji 13 grudnia. A teraz wysokość rat mi sukcesywnie spada.

ludzie co wy chrzanicie, zamrożenie podatków to rozdawnictwo? Mało przez ostatnie lata było tych podwyżek, nie wystarczy? Darmowa komunikacja była postulatem wyborczym Renkiewicza w 2018r. Czemu się wycofał? Bo trzeba było wydawać kasę na głupoty. Darmowa komunikacja funkcjonuje w wielu miastach i się sprawdza, również jako element rozładowania ruchu pojazdów, przekłada się to również na ekologię. W miastach gdzie wprowadzono darmowa komunikację ilość osób korzystających wzrosła średnio o 30%. Jest to chyba lepsze rozwiązanie na rozładowanie ruchu pojazdów w centrum niż zamykanie dla niego ulic, co zawarto w strategi rozwoju miasta. Proponuję najpierw zapoznać się faktami, a dopiero potem pluć jadem.

Jaś Wędrowniczek

15/04/2024

Niż służyć pisowskiej mafii i czarnym sukienkom. Wolę być w europie niż pod butem Putina …PiS to ruskie onuce , stare komuchy i złodzieje . Nie pamiętasz bo jesteś młody ale ci powiem kto szkolił kadry komitetu wojewódzkiego PZPR w Suwałkach , pan doktor Jarosław Kaczyński z filii UW w Białymstoku!

Bredzisz.Nie jestem młody ,choć bardzo bym chciał(rocznik 1964).Komunę pamiętam,ale Kaczyńskiego w PZPR nie.A kto pchał nas w ruskie obięcia to pamiętam: ,,nasz człowiek w Warszawie,żółwiki z Putinem,spacery po molo w Sopocie z Putinem,chcemy wspópracy z Rosją taką jaka ona jest(300000 wymordowanych czeczenów,mordowanie oponentów politycznych,napaść na Gruzję w tym czasie),nikt nam nie będzie sypał piachu w tryby w relacjach z Rosją,itd,itd, Donald Tusk.A na Europę za bardzo bym nie liczył,z nich tacy sojusznicy jak w 1939.

Jak się nie ma argumentów to się wypisuje wiadomości wyssane z palca.Nie znasz historii ani terażniejszości, światopogląd masz rodem z TVNu.Pewnie byłeś esbekiem ,zmniejszyli ci emeryturę (a powinni zabrać całą) i teraz plujesz jadem.Do Kaczyńskiego jesteś jak mrówka do słonia,tyle co on osiągnął w życiu i zrobił dobrego dla Polski ty w nigdy nie osiągniesz choćbyś żył wiecznie 

Powinna być darmowa w wielu miastach tak już jest i zmniejsza to ilość użytkowników samochodów prywatnych i spalin w mieście. 

Dodaj komentarz