Policjant z Suwałk najlepszym przewodnikiem psów służbowych

 VI Otwarte Mistrzostwa Kynologiczne Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

 

Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zajął pierwsze miejsce podczas VI Otwartych Mistrzostw Kynologicznych Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

W dniach 14-16 lutego w Białymstoku odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Kynologiczne Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej podczas których przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonogami rywalizowali o tytuł mistrza. W zawodach udział wzięli przewodnicy psów służbowych z dwóch Oddziałów Straży Granicznej: Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego oraz z Policji, Wojska, Straży Miejskiej w Białymstoku, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei.  

 

Mistrzostwa rozpoczęły się od sprawdzenia umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy. Kolejne zadanie tego dnia polegało na zatrzymaniu pozoranta podczas pokonywania toru przeszkód z bodźcami odwracającymi uwagę w postaci flar. Drugiego dnia zawodów odbyły się cztery konkurencje między innymi zatrzymanie pozoranta na moście,  w pojeździe czy w grupie osób. Ostatniego dnia mistrzostw przewodnik z psem służbowym mieli do przeszukania pomieszczenia i zatrzymanie pozoranta, a na zakończenie  bieg z psem na dystansie około 1000 metrów.

 

Zawodników oceniała komisja w skład, której wchodzili kynolodzy z Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Nadbużańskiego OSG oraz z Komendy Głównej SG. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął  przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, drugie funkcjonariusz POSG z Placówki w Bobrownikach, trzecie z kolei przedstawiciel Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.  Puchary i nagrody wręczył Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek.

 

Źródło: POSG

1 Komentarzy

Dodaj komentarz