Nowa droga w Bakałarzewie

Uroczyste otwarcie drogi powiatowej Bakałarzewo – Filipów

Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Bakałarzewo – Filipów odbyło się w poniedziałek (22.11) w Bakałarzewie.

 

Chodzi o odcinek drogi łączący Bakałarzewo z Matłakiem i prowadzący do Filipowa. Dzięki tej inwestycji powstał szeroki, dwujezdniowy asfalt i chodnik o szerokości dwóch metrów. Wybudowano też nowe przepusty i barierki ochronne. Długość przebudowanego odcinka to dwa kilometry. Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1 243 864,56 zł) oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (1 200 000,00 zł).

 

W uroczystości otwarcia inwestycji Zarządowi Powiatu w składzie: starosta Witold Kowalewski, wicestarosta Artur Łuniewski oraz członek zarządu Andrzej Chlebus, towarzyszyli między innymi poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, przewodniczący Rady Powiatu w Suwałkach Marek Dziatkowski, radni Rady Powiatu: Stefan Biłda, Wiesław Pietrołaj, Stanisław Szwengier. Obecni byli wójtowie gmin z dr Tomaszem Naruszewiczem Wójtem Bakałarzewa na czele, współgospodarzem wydarzenia oraz przewodniczący Rady Gminy Bakałarzewo Grzegorz Kozłowski wraz z radnymi. W wydarzeniu tym uczestniczyli sołtysi wsi oraz mieszkańcy Bakałarzewa.

 

7 Komentarzy

Anonymous

24/11/2021

To przecinanie wstęgi w 100 osób jest tak groteskowe i żałosne, że aż nie można patrzeć. Czy naprawdę nie może tego otworzyć wójt gminy w 5 minut i po temacie? Po co cały cyrk i koszty (czas pracy tylu osób, dojazdy) dla tak relatywnie niewielkiej inwestycji.

Otóż oni (tych 100 ciężko pracujących dla dobra folwarku) wraz ze swoimi mediami tworzą własną propagandę. Jak czytamy w nagłówku (informacja podprogowa) "Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Bakałarzewo-Filipow", ładnie brzmi? Ładnie, bo odległość pomiędzy tymi miejscowościami to nieco ponad 11 km. Teraz cytat z TVP Białystok "Nowa droga Bakalarzewo-Filipow", ładnie brzmi? Ładnie. Dopiero później z tekstu wynika, że chodź o jakiś tam odcinek ( de facto około 2 km). Następnie czytamy, że droga jest asfaltowa i DWUJEZDNIOWA. W rzeczywistości jest asfaltowa ale dwukierunkowa (dwupasmowa). A teraz cytat z nagłówka Radio 5 "Pierwszy ODCINEK drogi Bakalarzewo-Filipów otwarty", ładnie? No ale nie do końca, bo to jednak tylko odcinek (chociaż informacja prawdziwa). Ale z  punktu widzenia tych 100 ciężko pracujacych tę drogę będzie można jeszcze cztery razy otworzyć (4 x 2 km), pewnie taki plan kilkuletni. Wracając do fotorelacji, którą obejrzałem z niesmakiem i politowaniem, to po raz kolejny posłużę się cytatem.Tym razem z George Orwella Folwark zwierzęcy: "Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać kto jest kim." Miłego dnia.

 

Krzysztof

28/11/2021

No cóż w tym regionie nic się nie zmieniło dalej ciemnogród wrony zawracają a psy dupami szczekają. Takie polskie eldorado dla pojebow wśród ciemnoty. Żal dupę ściska patrząc na ten cyrk treserzy przybyli bo małpy już tu są 

Dodaj komentarz