Pojemniki do segregacji śmieci pojawią się w Suwałkach

Pojemniki umożliwiające mieszkańcom Suwałk pozbywanie się drobnych odpadów w sposób selektywny

Pojemniki umożliwiające mieszkańcom Suwałk pozbywanie się drobnych odpadów w sposób selektywny mają wkrótce pojawić się w przestrzeni miejskiej. 

 

Wniosek do prezydent Suwałk w sprawie ustawienia na terenie miasta koszy do segregacji śmieci skierował Michał Kowalewski z Federacji Młodych Socjaldemokratów. Jak twierdzi - powinniśmy wspólnymi siłami postarać się zadbać o naszą planetę, aby kolejne pokolenia mogły spokojnie żyć na Ziemi i cieszyć się jej pięknem.

 

Odpowiedzi udzielił Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk, który przekazał, że została podjęta decyzja o wdrożeniu tego typu rozwiązania w mieście. - Lokalizacja w przestrzeni publicznej miasta (parki, zieleńce) tego typu śmietniczek, niesie z sobą rzeczywistą wartość edukacyjną i przyczyni się to ugruntowania wśród naszych mieszkańców właściwych postaw ekologicznych. W chwili obecnej trwają uzgodnienia z Zarządem Dróg i Zielni w zakresie wskazania właściwych lokalizacji dla tych śmietniczek - poinformował Kurzyna.

1 Komentarzy

Harley

20/07/2021

I komu ten kit o segregacji.U mnie śmieci swoje segregowalem a i tak przyszła podwyżka 100%.Mysle sobie,że że złości teraz nie będę tego robił.Spotykam znajoma osobę która pracuje w segregacji śmieci na taśmie i mówi że nie ma tam czegoś takiego bo najbardziej zależy im na znajdowaniu metali.To jak to jest? 

I po co w wiacie mam segregować śmieci skoro za kare dostaje podwyżkę 😡

Dodaj komentarz