Prezydent podziękował pracownikom socjalnym

Dzień Pracownika Socjalnego w Suwałkach

W sobotę (21.11) obchodzony będzie Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk spotkał się z dyrektorami miejskich instytucji pomocy społecznej by podziękować za pracę na rzecz mieszkańców.

 

- Dziękuję dyrekcji i wszystkim pracownikom miejskich jednostek pomocy społecznej za zaangażowanie, które wkładacie w swoją pracę. Dzięki wam suwalczanie będący nie raz w trudnej sytuacji mogą liczyć na pomoc i wsparcie - mówił włodarz, który na ręce dyrektorów miejskich jednostek pomocy społecznej przekazał gratulacje.

 

W spotkaniu z ostrożności i z uwagi na dużą liczbę zachorowań na koronawirusa wśród kadry i pensjonariuszy DPS Kalina nie wzięła udziału Pani Barbara Burba dyrektor tej placówki. - To właśnie do pracowników naszego DPS-u chciałbym skierować szczególne życzenia i podziękowania. W ostatnim czasie wykazali się oni wyjątkowym oddaniem i zaangażowaniem. Dziękuję Państwu, że mimo dużego ogniska choroby realizowali Państwo swoje obowiązki – dodał Czesław Renkiewicz.

 

Początkiem tworzenia zawodowych służb socjalnych był rok 1975. Już wtedy powstawały struktury i profesjonalne kadry pomocy społecznej, które w ramach jednostek służby zdrowia i terenowych organów administracji  organizowały pomoc mieszkańcom. Jednakże nowy rozdział w historii pomocy społecznej otworzyła ustawa z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej, która nadała tej dziedzinie odpowiednią rangę i ustanowiła dzień 21 listopada Dniem Pracownika Socjalnego.  W tym roku swoje jubileusze obchodzą Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie – 30 lat i Środowiskowy Dom Samopomocy – 15 lat.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz