Marszałek zostaje na stanowisku

głosowanie nad odwołaniem Marszałka Województwa Podlaskiego

 

Na wniosek radnych Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w piątek (01.12) odbyło się głosowanie nad odwołaniem Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

Sesja nadzwyczajna sejmiku województwa została zwołana wczoraj na wniosek grupy dziesięciu radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Głównym punktem obrad było rozpatrzenie wniosku o odwołanie Marszałka Województwa Podlaskiego. To odpowiedź na złożony 28 października przez radnych klubów Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wniosek o odwołanie marszałka.


Zgodnie z decyzją radnych marszałek Artur Kosicki pozostaje na stanowisku szefa zarządu województwa. Przeciw jego odwołaniu głosowało 11 radnych, 16 radnych głosowało za wnioskiem. Oddano też trzy głosy nieważne.

– Po raz kolejny dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy głosowali za odrzuceniem tego wniosku. Przed nami dopracowywanie budżetu na przyszły rok i myślę, że teraz nad tym musimy się skupić. Pracujemy i działamy na rzecz województwa – powiedział Artur Kosicki.

Sejmik województwa może odwołać marszałka województwa z powodu nieudzielenia absolutorium lub na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu sejmiku. Odwołanie marszałka następuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu sejmiku w głosowaniu tajnym (przy 30-osobowym składzie oznacza to 18 radnych). Skuteczne odwołanie marszałka województwa oznaczałoby odwołanie całego zarządu.

3 Komentarzy

Anonymous

02/12/2023

I tak za kazdym razem jak przychodzi nowa wladza - obsadza stanowiska swoimi ludzmi nawet jak ktos byl kompetentny.

Adrian

03/12/2023

Czarek C. i Aneczka N., tak się rwą do koryta, że potykają się o własne nóżki. Czekać grzecznie do kwietnia, wyborcy zdecydują.

Dodaj komentarz