Uczeń z Suwałk wśród najzdolniejszych w województwie

stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce

We wtorek (17.11) poznaliśmy tegorocznych laureatów stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Wśród 22 nagrodzonych znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

Podczas przeprowadzonej wczoraj w trybie online gali stypendialnej, gratulacje najlepszym podlaskim uczniom przekazał marszałek Artur Kosicki. - W tym roku zarząd województwa przyznał 22 osobom stypendia na łączną kwotę blisko 90 tys. zł. Serdecznie gratuluję laureatom i cieszę się, że możemy was wspierać – mówił Kosicki.

 

Marszałek dodał, że satysfakcja z przyznanych nagród jest niepełna, bo w związku z panującą pandemią i obowiązującymi ograniczeniami nie wszyscy uczniowie mogli spełnić wymagane kryteria dotyczące udziału w konkursach i olimpiadach. Dlatego tegoroczna lista stypendystów jest krótsza niż w latach ubiegłych. - Jesteśmy w bardzo trudnym czasie, obostrzenie dotyczą nie tylko nauki w szkołach, ale również organizacji różnego rodzaju konkursów, olimpiad, które są wyznacznikiem tego aby móc ubiegać się o stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego. Dlatego nie jesteśmy do końca zadowoleni. Mamy ogromną nadzieję, że już w przyszłym roku wszystko wróci do normy, będziemy mogli nagrodzić więcej osób, a przede wszystkim spotkać się z laureatami już nie online, ale bezpośrednio. 

 

O przyznanie stypendium za rok szkolny 2019/2020 mogli się ubiegać uczniowie z podlaskich szkół, którzy na koniec roku szkolnego uzyskali średnią ocen min. 5,0. i zdobywali najwyższe noty w olimpiadach, konkursach i turniejach wiedzy na szczeblach: wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Z 93 wniosków stypendialnych, które wpłynęły do urzędu marszałkowskiego, 22 uczniów spełniło wymagane kryteria. Każdy z nagrodzonych otrzyma po 4 tysiące złotych. 

 

Z 22 nagrodzonych uczniów 14. uczy się w szkołach w Białymstoku. Dwie osoby są z Łomży, a po jednym uczniu jest z Hajnówki, Zambrowa, Dąbrowy Białostockiej, Szczuczyna, Bielska Podlaskiego i Suwałk. Nagrodzony suwalczanin to Mateusz Kuprewicz, uczeń VIII klasy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, który jest laureatem Wojewódzkich Konkursów z Matematyki, Fizyki i Chemii oraz ogólnopolskim finalistą Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

 

Dodaj komentarz