Szkoły gotowe na powrót pracy zdalnej?

Nauka zdalna w suwalskich szkołach

Zgodnie z decyzją polskiego Rządu od poniedziałku 19. października szkoły ponadpodstawowe w całym kraju powracają do pracy zdalnej. W związku z tym Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zorganizował w piątek (16.10) wideokonferencję z dyrektorami suwalskich szkół ponadpodstawowych by zweryfikować przygotowanie placówek do takiego modelu pracy.

 

Wszystko wskazuje na to, że w przypadku liceów ogólnokształcących nie będzie problemów w przejściu na pracę zdalną jednostek. Dyrektorzy I, II i III LO podjęli decyzję, że nauczyciele będą pracować zgodnie z obowiązującym i przyjętym przed rozpoczęciem roku szkolnego planem lekcji w szkołach ze swoich pracowni korzystając z internetowych platform edukacyjnych.

 

Podobnie sytuacja wygląda w szkołach technicznych i zawodowych. Niemniej jednak, tutaj konieczne będzie zmodyfikowanie planów lekcji z uwagi, że przedmioty ogólnokształcące mieszają się w ciągu dnia z przedmiotami praktycznymi. Dlatego też zachodzić będzie konieczność dostosowania planów lekcji tak by np. jednego dnia odbywały się zajęcia w formie zdalnej, a innego w formie bezpośredniej w pracowni do praktycznej nauki zawodu. Również i w przypadku szkół technicznych i zawodowych nauczyciele lekcje w formie zdalnej będą prowadzić bezpośrednio ze szkół.

 

Wszyscy dyrektorzy poinformowali, że szkoły od strony technicznej są przygotowane do przejścia w tryb pracy zdalnej. Niestety problemem może okazać się brak dostępu do internetu w domach uczniów. - Wielu naszych podopiecznych to osoby, które dojeżdżają do Suwałk z innych miejscowości. Niestety nie zawsze jest tam dostęp do internetu – poinformowali dyrektorzy w trakcie wideokonferencji.

 

Szkoły ponadpodstawowe przechodzą w tryb pracy zdalnej z uwagi na wzrost zakażeń koronawirusem. Polski Rząd podjął decyzję, że w walce z pandemią będzie to jedno z istotnych ograniczeń, które spowolni rozprzestrzenianie się choroby.

1 Komentarzy

Zaniepokojona.

18/10/2020

Zdalne nauczanie w szkołach ponadpodstawowych A co ze  szkołami podstawowymi? Nauczyciele narażeni i dzieci też. Proszę o tym pomyśleć. Wiem że chodzi o pieniądze, ale w tym przypadku ważniejsze jest zdrowie nas wszystkich. 

Dodaj komentarz