Gala Ucznia Zdolnego w SOK

Nagrody i stypendia w ramach programu Zdolny Suwalczanin

 

Nagrody i stypendia w dziedzinie nauki i sportu otrzymało w poniedziałek (26.09) blisko dziewięćdziesięciu uczniów z suwalskich szkół. 

 

Dziś w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Ucznia Zdolnego, podczas której władze miasta wręczył nagrody i stypendia młodzieży w ramach programu Zdolny Suwalczanin. Wyróżnionych zostało 86 uczniów, do których trafiło łącznie 105 tysięcy złotych. Ponad 204 tys. zł. władze miasta przekazały również dla szkół osiągających wysokie wyniki w rywalizacji sportowej. Suwalscy uczniowie zostali dziewięciokrotnie mistrzami województwa podlaskiego w lekkoatletyce, unihokeju, szachach, pływaniu i piłce siatkowej oraz zdobyli jeden złoty i dwa brązowe medale w Finale Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w Łodzi. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego i wyjazdy na zawody sportowe zaplanowane na przyszły rok. Prezydent podczas Gali wręczył również czeki dla szkół za dobre wyniki w zdawalności egzaminów zewnętrznych - matur i egzaminów z przedmiotów zawodowych. 

- Każdego roku chcemy wyróżnić i nagrodzić naszych najlepszych uczniów, a także podziękować nauczycielom. Chcemy też przekazać rzeczy materialne - środki finansowe w postaci nagród i stypendiów za osiągnięcia w nauce i osiągnięcia sportowe w ramach programu zdolny suwalczanin. W tym roku matury i egzaminy ósmoklasistów wyglądają lepiej niż w minionych latach. Myślę, że te nasze ciągłe narzekanie na słabe wyniki i działania podejmowane w naszym mieście, w końcu przynoszą efekt. Może efekt ten nie jest aż tak widoczny, ale coś drgnęło w dobrym kierunku. Chcemy to zauważać, chcemy podziękować, mobilizować i inspirować do dalszej pracy po to, żeby wyniki w nauczaniu były wyższe niż dotychczas - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Uroczystość było jednocześnie okazją do wręczenie Marii Magdalenie Andrejczyk Włóczni Jaćwingów - nagrody, która została przyznana utytułowanej oszczepniczce w lutym bieżącego roku podczas Gali wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałk, jednak wtedy Andrejczyk nie mogła być obecna. Nagrodę odebrała więc dziś z rąk prezydenta miasta.  

 

Dodaj komentarz