Blisko 10 tys. zł dofinansowania dla szkoły w Bakałarzewie

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie, konkurs Fundusz Naturalnej Energii

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie pozyskała dofinansowanie w kwocie 9800 zł od firmy Gaz System, w ramach XI edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii. 

 

Tegoroczna edycja konkursu skupiała się wokół czterech tematów wybranych spośród 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wnioskujący w swoich projektach odpowiadali na wyzwania związane ze zmianami klimatu, gromadzeniem i racjonalnym wykorzystaniem wody oraz oszczędzaniem energii i korzystaniem z jej alternatywnych źródeł. W ramach proponowanych działań bardzo często pojawiały się inwestycje wspierające małą retencję, tworzenie łąk kwietnych dla zapylaczy, a także eksperymentowanie z użyciem pomocy dydaktycznych, które umożliwiają w praktyczny i bezpośredni sposób zwiększyć świadomość ekologiczną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

 

Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 8 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. W XI edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii Jury nagrodziło łącznie 48 projektów z całej Polski. Bakałarzewo zgłosiło projekt „Stara studnia kwietnych łąk”. Wśród zwycięskich projektów znalazł się również projekt: EKO-PRZEDSZKOLAK Przedszkola nr 6 w Suwałkach oraz projekt: Czysta energia i woda - najcenniejsza przyrody uroda Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach.

 

Zwycięzcy z województwa podlaskiego:

  1. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie, projekt: „Stara studnia kwietnych łąk”,
  2. Szkoła Podstawowa w Obrubnikach, projekt: Woda darem Deszczu,
  3. Biblioteka Publiczna w Sokółce, projekt: ZERO WASTE W BIBLIOTECE,
  4. Przedszkole Nr 5 w Siemiatyczach "W zaczarowanym lesie", projekt: Ogród czterech żywiołów,
  5. Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, projekt: Czysta energia i woda - najcenniejsza przyrody uroda,
  6. Przedszkole nr 6 w Suwałkach, projekt: EKO-PRZEDSZKOLAK.
1 Komentarzy

Dodaj komentarz