Radna apeluje o pas do zawracania

Interpelacja Krystyny Gwiazdowskiej ws. pasa do zawracania na Pułaskiego

Interpelację w sprawie wykonania pasa do zawracania, zlokalizowanego na wysokości zatoki przy przystanku komunikacji miejskiej Pułaskiego/Biedronka, złożyła Krystyna Gwiazdowska z klubu "Łączą nas Suwałki"

 

Radna zwróciła się do prezydenta z pismem w imieniu mieszańców bloków znajdujących się przy ul. Pułaskiego i Młynarskiego. Chodzi o wykonanie w ciągu tych ulic pasa do zawracania dla pojazdów poruszających się w kierunku południowym, czyli do centrum miasta, zlokalizowanego na wysokości zatoki przy przystanku komunikacji miejskiej Pułaskiego/Biedronka. Zdaniem radnej jest to relatywnie niewielki zakres inwestycji, stąd też zwróciła się z prośbą, aby przebudowę układu komunikacyjnego uwzględnić w zadaniach Zarządu Dróg i Zieleni na rok 2022 r.

 

- Pas do zawracania w ciągu ul. Pułaskiego we wskazanej lokalizacji to rozwiązanie na które czeka kilkuset mieszkańców Osiedla Północ I. W chwili obecnej najbliższym miejscem w którym kierujący pojazdami poruszającymi się w kierunku południowym mogą dokonać skrętu w lewo jest skrzyżowanie ul. Gen. K. Pułaskiego z ul. W. Witosa. Wyznaczony pas i istniejące oznakowanie umożliwia wyłącznie wjazd na stację paliw. Jednak w praktyce mieszkańcy bloków przy ul. Gen. K. Pułaskiego i Młynarskiego wjeżdżają na teren stacji, aby wykonać manewr zawracania i dojechać do swoich domów. Tym samym od wskazanego w niniejszej interpelacji miejsca przebudowy układu komunikacyjnego do miejsca zamieszkania zmuszeni są pokonać blisko kilometr. Jest to nie tylko uciążliwe dla samych kierujących (powoduje to dodatkowe koszty i w zależności od natężenia ruchu ulicznego zabiera cenny czas), ale z punktu widzenia emisji spalin także uciążliwe dla środowiska. Ponadto, pozostające w ruchu ulicznym na ww. odcinku pojazdy, to teoretycznie utrzymywanie ryzyka wystąpienia zdarzeń drogowych takich jak kolizje, wypadki etc. Dlatego tez należy rozważyć niewielką przebudowę układu komunikacyjnego, które zlikwiduje wskazane utrudnienie i usprawni komunikację, a jednocześnie wpływanie na komfort życia mieszkańców Osiedla I - interpeluje Krystyna Gwiazdowska. 
 

6 Komentarzy

A co Takiego "nienormalnego" widzisz w tym skrzyżowaniu z ruchem okrężnym na Pułaskiego za marketem?? Zmieniła się nieco jedynie organizacja ruchu na nim. A, że barany jeżdżą na pamięć to już ich osobisty dramat. W tym skrzyżowaniu nie ma żadnej filozofii. Trzeba  jedynie zwracać uwagę na oznakowanie pionowe i poziome.

Adrian

14/04/2021

Dodane przez suwalczanin w odpowiedzi na

Było zapotrzebowane polityczne żeby "coś zrobić" (petycja czterech suwalskich hejterów), to zrobiono.
Na normalnym rondzie dojeżdża się do wysepki na wprost i nie ma siły, żeby komuś szło jechać dalej bez zatrzymania się, tymczasem to wszystkim przypomina normalne skrzyżowanie, gdzie dojeżdżający z prawej ma pierwszeństwo. Dochodzi do tego fatalne, prawie niewidoczne oznakowanie poziome.

Przede wszystkim w Ustawie "Prawo o ruchu drogowym" Nie istnieje pojęcie "rondo", "normalne rondo" etc.Istnieje natomiast pojęcie skrzyżowanie, a skrzyżowanie o ruchu okrężnym jest wymienione tylko raz w rozdziale o wyprzedzaniu. Tyle w temacie. Doszukiwanie się w zmodyfikowaniu tego skrzyżowania polegającym na zmianie organizacji ruchu podtekstów politycznych świadczy tylko i wyłącznie o pogłębiającej się schizofrenii maniakalnej, mani prześladowczej lub innego schorzenia natury psychicznej.

Czas najwyzszy zmodernizowac skrzyzowanie Nowomiejska zrobic lewoskrety i koniec tematu

Dodaj komentarz