Przewodniczący wycofał interpelację ws. profitów dla zaszczepionych

Zdzisław Przełomiec wycofuje pomysł promowania zaszczepionych suwalczan

W związku z wielkim poruszeniem, jakie nastąpiło skutek złożenia przeze mnie interpelacji dotyczącej promocji szczepień oraz w związku z potrzebą zażegnania postępujących podziałów społecznych, wycofuję interpelację - przekazał Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta Suwałki.

 

Przed kilkoma dniami Zdzisław Przełomiec skierował do prezydenta Suwałk interpelację o rozważenie możliwości podjęcia działań promujących akcję szczepienną dla mieszkańców miasta. Radny stwierdził bowiem, że nastąpił spadek zainteresowania szczepieniami przeciw COViD-19 w Suwałkach. - Wydaje się, że można by rozważyć preferencje w dostępie do przedszkoli i żłobków dzieci tych rodziców, którzy zaszczepili się. Warto wziąć pod uwagę umożliwienie wejścia w pierwszej kolejności (lub poza ograniczeniami) na spektakle, wystawy i koncerty, w tym np. Suwałki Blues Festiwal, a także na mecze i zawody sportowe. Być może komunikacja miejska mogłaby zostać także objęta jakąś preferencją - proponował przewodniczący. 

 

Interpelacje nie spotkała się jednak z przyjęciem jakiego przewodniczący najprawdopodobniej oczekiwał. W internecie rozgorzały komentarze, a nawet pojawiła się petycja pod hasłem "Stop Segregacji Sanitarnej". Negatywne głosy sprawił, że przewodniczący swoją interpelację postanowił wycofać. 

 

- Złożona interpelacja była apelem dotyczącym potrzeby dbałości o zdrowie wszystkich mieszkańców naszego miasta. Nie była absolutnie próbą dzielenia osób, tylko zwróceniem uwagi, na potrzebę szukania sposobów na przywrócenie sytuacji zdrowotnej sprzed pandemii. Decyzja o przyjęciu szczepionki jest sprawą indywidualną, a moja interpelacja była chęcią rozpoczęcia dyskusji, a nie jakimkolwiek postulatem o konieczności wprowadzania obowiązku szczepień lub ich zaniechania. Wszystkim nam zależy na zdrowiu i życzę tego zdrowia wszystkim. Mam pełen szacunek dla odrębności poglądowej, która jest niezbywalnym prawem każdego z nas - przekazał Przełomiec. 

12 Komentarzy

Marcin Marczak

14/05/2021

Panie Przełomiec to była słuszna decyzja i mamy nadzieję, że po raz kolejny nie posunie się Pan do czynów karalnych . Proszę nie popełniać błędów Posłanki Anny Wasilewskiej i szefa podlaskiego sanepidu którzy ignorancją i brakiem zainteresowania argumentami przeciwników globalizacji odebrali sobie życie " eksperymentalnym wynalazkiem " przed którym przestrzega nawet sam były wiceprezes Pfizera . Na chwilę obecną odstąpię od czynności prawnych , ufając że zrozumiał Pan problem i jednak zweryfikuje Pan czym jest " Wykuwany Nowy Porządek Świata " ,o którym mówił Morawiecki a także Światowe Forum Ekonomiczne z Klaus Schwab na czele.     

Fragment tekstu z dzisiejszej kolejki na szczepienie Covid 19 w szpitalu w Suwałkach: " Pani, jak ja leżała w szpitalu to słyszała od takiej co zupę rozwozi, że ten covid to żydzi wymyślili, pazerne icki. Ot co!"  I to jest właśnie poziom intelektu suwalskiego jełopa.

Jurek Ogórek

15/05/2021

Fajans to droga porcelana, a ty w głowie masz beton

Osobiście nie widzę różnicy między wolnym a tak zwanym super szybkim internecie. 2G i 5G chodzą tak samo szybko. Zależy to jedynie od przeładowania telefonu, czy komputera. Widzę natomiast różnicę w ilości słupów stawianych na ulicach. To już mówi samo za siebie, że 5G jest gorszy dla organizmu i zaśmiecenia środowiska. Dobrze, że radny potrafił wycofać się z wcześniejszej propozycji szczepionkowców.

Radny powinien sobie zdawać sprawę że propagowanie totalitaryzmu jest karane.I za takie wybryki ryzykuje że odbędzie się protest jak w Wałbrzychu.Część społeczeństwa nie będzie tolerować faszystów w swoim mieście.

Dodaj komentarz