Otwarcie orlika z festynem rodzinnym

Oficjalne otwarcie nowego boiska sportowego przy ul. Pileckiego

 

Oficjalne otwarcie nowego boiska sportowego, połączone z festynem rodzinnym, odbyło się w niedzielę (02.07) przy ul. Pileckiego w Suwałkach.

 

Boisko powstałe przy ulicy Pileckiego w sąsiedztwie Parafii Matki Bożej Miłosierdzia to projekt zgłoszony do głosowania w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "SL SALOS" w Suwałkach. Uzyskał on 1849 głosów, zajmując drugie miejsce. Orlik został zaprojektowany i wybudowany przez firmę Panorama Obiekty Sportowe za blisko 1,2 mln zł. Dziś z udziałem władz miasta, członków SALOS-u i zaproszonych gości odbyło się jego oficjalne otwarcie. 

- Dzisiaj należy cieszyć się z tego, że w Suwałkach będziemy mogli korzystać z kolejnego boiska. W mieście mamy około 20 boisk na których można grać w piłkę nożną. Niedawno otwieraliśmy kompleks obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 5, a dziś otwieramy kolejny obiekt. Tutaj to miejsce jest wymarzone do uprawiania sportu, gdyż Salezjańska Organizacja Sportowa ma tutaj swoją siedzibę. SALOS będzie miał w końcu swój obiekt. Tak naprawdę ten obiekt będzie należał do miasta. Zarządzać obiektem będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ale użytkownikiem tego boiska będzie SALOS - mówił podczas oficjalnego otwarcia Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Otwarcie boiska połączone było z festynem rodzinnym. Na zebranych czekały pokazy sprzętu służb mundurowych, piłkarskie turnieje, stoiska dla najmłodszych oraz do spróbowania wojskowa grochówka, popcorn, czy wata cukrowa. 

 

6 Komentarzy

Dodaj komentarz