Miasto chce wybudować 6 bloków przy Franciszkańskiej

Miasto Suwałki planuje budowę sześciu bloków z mieszkaniami na wynajem

Miasto Suwałki oraz miejska spółka ZBM TBS po nowym roku rozpocznie budowę pierwszego budynku z 53 mieszkaniami na wynajem przy ul. Franciszkańskiej. Na ten cel udało się pozyskać łącznie ponad 5,5 mln zł. Plan to realizacja 6 budynków. Budowa pierwszego z nich zakończy się w 2023 roku.

 

- W ostatnich dniach podpisałem umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który ze środków Funduszu Dopłat przyznał nam wsparcie finansowe w wysokości 4.442.918 zł. Wcześniej na ten sam budynek pozyskaliśmy z Krajowego Zasobu Nieruchomości kwotę 1.196.000 zł. Te dwa źródła finansowania pozwolą spółce ZBM TBS rozpocząć inwestycję już na początku 2022r., a zakończyć w drugiej połowie 2023r - przekazał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
 

Aktualnie ZBM TBS pracuje nad zabezpieczeniem pozostałej kwoty potrzebnej do sfinansowania inwestycji. Budynek roboczo nazwany „A” przy ul. Franciszkańskiej będzie miał 53 mieszkania na wynajem. Będzie to nowoczesny obiekt wyposażony w windy i garaże podziemne. Nabór przyszłych lokatorów ruszy już po nowy roku. W przyszłości będą oni mieli możliwość wykupienia mieszkań na własność.

 

 

Foto: blok ZBM TBS przy ul. Szczęsnowicza oddany do użytku w 2020 roku

6 Komentarzy

suwalczanin

30/11/2021

dlaczego tak sie postepuje ze buduje sie takie zageszczenie blokowisk ze pozniej jest problem z dojazdem bo brak infrastruktury ulicznej robic sie drobne ciasne przejazdy , dzieciaki nie maja placow zabaw bo wylicza sie kazdy metr  Dlaczego takich blokow na wynajem nie wybuduja gdzies obok swoich domow włodarze ?

z daleka od nich to najgorsze co może być to zbm jedna klika żerująca na ludziach największe czynsze nie kupujcie mieszkań zbm 

A ja jestem super zadowolona z mieszkania ZBM przy ul. Szczęsnowicza. Bardzo dobra lokalizacja a czynsz i raty z tytułu wykupu mieszkania są do przyjęcia. Pokażcie mi w mieście dewelopera który sprzedaje mieszkania na raty ? Więcej takich inwestycji bo jest duże zapotrzebowanie.

I bardzo dobrze niech buduje ZBM TBS jak najwięcej. Zawsze to jakaś konkurencja dla deweloperów którzy mają żniwa dzisiaj i kosza jak za zboże za  metr a niedoróbek nie malo.

Dodaj komentarz