Jest zgoda Straży Pożarnej na budowę hali. Firma chce renegocjować warunki

Projekt budowy hali pneumatycznej na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6

Projekt budowy hali pneumatycznej na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6 w końcu uzyskał pozytywną opinię Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Firma, która wygrała przetarg chce jednak zmiany ceny z przetargu.

 

Hala to jeden z projektów, który wygrał głosowanie w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 roku. Inwestycję realizuje firma „Panorama Obiekty Sportowe”. Projekt dotyczący zakupu i montażu hali pneumatycznej na boisku przy SP 6 w Suwałkach. Do tej pory inwestycja nie była realizowana z uwagi na negatywną opinię wydaną przez Państwową Straż Pożarną. 

 

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Suwałki Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk poinformował, że "Panorama" uzyskała pozytywną opinię Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej na zadaszenie balonem boiska przy Szkole Podstawowej nr 6. Dodał jednak, że firma zgłosiła do niego potrzebę rozmów co do realizacji tego projektu i zmiany ceny. 

- Trochę czasu minęło. Musimy poczekać na to spotkanie, usiąść do stołu, porozmawiać. Zobaczymy jakie mamy możliwości prawne. Był przetarg, sprawa przeciągała się w czasie. Jednak jest to dopiero pierwszy krok. Musimy również uzyskać odstępstwo z Ministerstwa Infrastruktury, ponieważ nie ma zachowanych odległości pomiędzy budynkami. Czyli realizacja tego przedsięwzięcia, jeśli wszystko pójdzie dobrze, mogłaby nastąpić latem przyszłego roku. No i właśnie kwestia tej ceny. Wszystko się tu jeszcze może wydarzyć - mówił włodarz. 

3 Komentarzy

Adrian

26/11/2021

Teraz proszę policzyć ile energii i w jakiej cenie kosztuje samo istnienie, bo żeby ją nadmuchać trzeba nieustannej pracy potężnych wentylatorów.
Kiedy już balonik stoi, to należy go ogrzać. W jakiej cenie wielki kaloryfer ???

W czasie kiedy miasto planuje wyłączenia latarni w celu oszczędności, należy jeszcze raz przemyśleć czy stać nas na wyrzucanie pieniędzy w celu ogrzania atmosfery.

suwalczanin

27/11/2021

Dodane przez Adrian w odpowiedzi na

I słusznie: trzeba policzyć, ile to będzie kosztowało.

To jest: ile będzie kosztowała realizacja pomysłu ambitnego Pana Padnego?

co wy za głupoty wygadujecie? taka rzecz się przyda. jest w każdym większym mieście

Dodaj komentarz