Dodatkowe obostrzenia w komunikacji miejskiej

MPK Suwałki zasady dla mieszkańców

PGK w Suwałkach Sp. z o.o. informuje, że do czasu poprawy sytuacji epidemicznej w mieście, zbiorowy transport publiczny funkcjonował będzie w warunkach obostrzeń określonych w stosownych przepisach.

 

Poza wymogiem zasłaniania ust i nosa ograniczono również maksymalną liczbę pasażerów, która powinna jednorazowo podróżować środkami komunikacji miejskiej. Na drzwiach wejściowych autobusów została umieszczona informacja określająca liczbę osób które powinny podróżować pojazdem. W celu dostosowania się do powyższych wymogów i zmniejszenia obłożenia poszczególnych kursów, PGK w Suwałkach wynajęła cztery dodatkowe autobusy i będzie starała się dublować najbardziej obłożone kursy - w godzinach szczytu porannego i południowego najbardziej obłożone kursy będą wykonywane nie jednym, a dwoma autobusami jadącymi jeden za drugim.

 

PGK prosi mieszkańców o dostosowanie się do nowej sytuacji i w miarę możliwości równomierne rozłożenie się pasażerów pomiędzy pojazdami. Przewoźnik prosi również osoby nie muszące podróżować w godzinach szczytów przewozowych o wybór innej pory podróży. W celu zapewnienia pasażerom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podróżowania dezynfekowane są powierzchnie najczęściej dotykane przez pasażerów oraz codziennie ozonowane jest całe wnętrze pojazdów.

 

Spółka zwraca uwagę, że wbrew powszechnej opinii, zgodnie z wykonanymi w świecie badaniami, podróżowanie komunikacją miejską w erze COVID-u jest relatywnie bezpieczne. Jedynie 1,2 %. zachorowań w Europie to skutek podróżowania komunikacją miejską. Tak niski wskaźnik zakażeń wiązany jest z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa.

3 Komentarzy

profesordoktor…

13/10/2020

Rozumiem, że w związku z obostrzeniami (patrz ograniczenie ilości pasażerów do 50%) organizator transportu publicznego w Suwałkach podwoi liczbę autobusów na trasach.

Gość

14/10/2020

Zapraszam do autobusów w Stargardzie w zachodniopomorskim. U nas nie ma problemu z ilością pasażerów. Ile wlezie , tyle jedzie. A do tego u kierowcy zawsze kupisz bilet  nie to, co w cywilizowanych miastach ,gdzie kierowca jest oddzielony strefą bezpieczeństwa , bo szlak z jego i naszym pasażerów bezpieczeństwem , najważniejsza jest kasa za bilety. 

Dodaj komentarz