Choinka rozświetlona, czas oczekiwania na święta

władze miasta z suwalczanami, rozświetliły miejską choinkę

 

Tradycyjnie jak co roku w Mikołajki na placu Marii Konopnickiej władze miasta, wraz z licznie zgromadzonymi suwalczanami, rozświetliły miejską choinkę i świąteczne ozdoby.

 

Sezon związany ze Świętami Bożego Narodzenia od kilku lat w Suwałkach rozpoczyna się od rozświetlenia miejskiej choinki i iluminacji świątecznych. Nie inaczej było również i w środę (6.12), choć pewne zmiany jednak nastąpiły. Z uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej władze miasta zdecydowały, że świecące ozdoby pojawią jedynie w ścisłym centrum Suwałk, a mianowicie na ulicy Kościuszki i Noniewicza oraz na Placu Marii Konopnickiej i w Parku Konstytucji 3 Maja. Jak przyznał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, gdyby w ogóle nie włączyć w tym roku świecących świątecznych ozdób, święta byłyby smutne.

- Poprzez dzisiejszy akt rozświetlenia choinki chcemy przekazać jasny sygnał naszym mieszkańcom, że święta tuż tuż. Że ten okres w naszym życiu przygotowania do świąt jest czasem bardzo radosnym. Wyczekujemy na te Święta Bożego Narodzenia, piszemy listy do Świętego Mikołaja. Wimy jednak, że przed nami okres trudny, musimy oszczędzać, szczególnie energię elektryczną, ale święta bez tych ozdób, bez lampek, które rozświetlają nasze miasto byłoby bardzo smutno - mówił Czesław Renkiewicz.

Rozświetleniu choinki towarzyszyły występy artystyczne zespołów z Suwalskiego Ośrodka Kultury. Najmłodsi otrzymali też słodkie mikołajkowe upominki.

Dodaj komentarz