Za nami Browar Północny Fight Night II

Gala MMA w Suwałkach

11 walk z czego siedem zakończonych już w pierwszej rundzie mogli zobaczyć zebrani w hali Suwałki Arena podczas sobotniej (19.09) gali MMA Browar Północny Fight Night II.

 

Po raz drugi w tym roku miłośnicy sportów walki mogli zobaczyć efektowne pojedynki w wykonaniu suwalskich zawodników oraz rywali z kraju i z zagranicy. Założeniem gali MMA jest bowiem wspieranie i promowanie lokalnych zawodników. - Nie chcieliśmy robić gali studyjnej, gdyż sport bez kibiców i publiczności wygląda zupełnie inaczej. Dlatego zdecydowaliśmy się spełnić wszystkie wymogi i zorganizować tą imprezę z publicznością. Na gali możemy zobaczyć zawodników z Suwałk z czego się bardzo cieszymy. Bardzo bym chciał, żeby któryś z nich zawalczył kiedyś w KSW, bądź innej silnej federacji. Poprzez tą galę chcemy, aby nasi lokalni zawodnicy mogli się wybić i walczyć o coraz większe cele - mówił przed rozpoczęciem walk Dariusz Mazur, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

W walce wieczoru ponownie zobaczyliśmy Karola Żołowskiego, który tak jak i w lutym, po raz kolejny szybko rozprawił się ze swoim rywalem i pokonał przez poddanie Tomasza Kolcuna. Podobnie było w przypadku walki Damiana Bujkowskiego, który również w pierwszej rundzie pokonał Jakuba Lęcznara przez nokaut techniczny. Nieco dłużej trwała walka kolejnego suwalczanina. Damian Biłbak po trzech rundach decyzją sędziów pokonał Krystiana Kowalczyka. Zwycięstwa nie udało się z kolei odnieść Karolowi Mikielskiemu z Suwałk, który przegrał z Pawłem Klimasem w pierwszej rundzie przez nokaut techniczny.

 

Swoje pojedynki w pierwszej rundzie wygrali również Rafał Wysocki z Mateuszem Koselą, Mansur Azhiev z Dawidem Gałęckim i Adrian Gralak z Krystianem Szczęsnym. W trzeciej rundzie przez duszenie Shamad Erzanukaev wygrał z Dawidem Niedźwiedzkim, a na punkty Damian Zorczykowski zwyciężył z Jerrym Kvarnstromem. W jedynej tego wieczoru walce kobiet Oliwia Załuska przegrała po trzech rundach na punkty z Karoliną Sobek.  

 

Muzyczną gwiazdą wieczoru był Malik Montana, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: gwiazda KSW Marcin "Polish Zombie" Wrzosek, zawodniczka UFC Karolina Kowalkiewicz, czy Mateusz Borek, promotor i współwłaściciel Kanału Sportowego. Do Suwałk przyjechał też były mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, a obecnie gwiazda KSW, Szymon Kołecki, który współkomentował galę, ale też stanął w narożniku swego brata Sylwestra, który w swoim debiucie w nieco ponad 20 sekund przez nokaut techniczny pokonał Aleksandra Joketica.

 

Gala odbyła się pod Honorowym Patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Suwałk.

3 Komentarzy

kniazini

22/09/2020

Okropne wydarzenie dla motłochu, chłopcy się po mordach leją, przytulają się, rozwrzeszczany tłum żądny krwi!
Dzieci na widowni patrzące na tłukących się facetów, napompowane damulki...oby już nie było więcej takich wydarzeń...

Nie przesadzaj, to współcześni gladiatorzy. Lepiej niech sie leją po gębach na sportowo niż mają bandyterkę uprawiać. Sport to sport.

Dodaj komentarz