Triathlon Równych Szans nad Zalewem Arkadia

Pływanie, jazda na rowerze i bieganie

 

Pływanie, jazda na rowerze i bieganie – to konkurencje, z którymi zmierzyli się śmiałkowie startujący w drugiej edycji Triathlonu Równych Szans, który w niedzielę (13.08) odbył się nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.

 

Kobiety, mężczyźni, a także dzieci rywalizowały dziś nad suwalskim Zalewem w drugiej edycji kolejnej sportowej imprezy w mieście. Mowa o triathlonie, choć w nieco krótszej niż to normalnie bywa odsłonie. Rano odbyła się rywalizacja dzieci w Aquathlonie. Ich zadaniem było przepłynięcie dystansu 25 metrów oraz przebiegnięcie 650 metrów. Później przyszła pora na rywalizację dorosłych w Triathlonie. Najpierw trzeba było dwukrotnie przepłynąć z jednej strony pomostu nad Zalewem na drugą, następnie dobiec do roweru i przejechać siedem kilometrów wokół Zalewu, a na koniec przebiec dwa kilometry. Jako, że impreza nosi nazwę Triathlon Równych Szans to wszyscy uczestnicy, aby jak najbardziej wyrównać rywalizację, jeździli SUWER-em, czyli rowerem miejskim.

 

Ambasadorem wydarzenia była Aleksandra Kieda, znana także jako IronWomanFit, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, najbardziej utytułowana triathlonistka w województwie podlaskim, uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Teraz Wschód oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Województwo Podlaskie oraz Prezydent Miasta Suwałk. Partnerem Strategicznym Zawodów jest Województwo Podlaskie.

 

Dodaj komentarz