Renowacja 12. tysięcy metrów kwadratowych powierzchni oznakowania poziomego

prace związane z odnową oznakowania poziomego

 

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach planuje w bieżącym roku odnowić 12 tysięcy metrów kwadratowych oznakowania poziomego. Obecnie prace trwają w okolicach ulic Utrata, T. Kościuszki, T. Noniewicza, L. Waryńskiego, Sejneńska, 1 Maja oraz E. Plater.

 

Wraz z początkiem maja pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania ZDiZ w Suwałkach rozpoczęli prace związane z odnową oznakowania poziomego. Linie ciągłe, przerywane, strzałki, przejazdy rowerowe i linie zatrzymań oraz symbole – to te elementy oznakowania poziomego są właśnie odnawiane przy użyciu białej farby dedykowanej do tego typu prac. Ekipy pracują metodą na zimno przy użyciu specjalistycznego sprzętu – malowarki hydrodynamicznej i pneumatycznej.  Obecnie intensywnie działają w centrum miasta, w okolicach ulic Utrata, T. Kościuszki, T. Noniewicza, L. Waryńskiego, Sejneńska, 1 Maja oraz E. Plater. 

 

Prace prowadzi również firma zewnętrzna, która wykonała już około 6,5 tysiąca metrów kwadratowych oznakowania. Firma zewnętrzna skupiła się głównie na odnowieniu linii segregacyjnych i krawędziowych i zakończyła swoje prace w miniony weekend.

 

Zakończenie działań przez ZDiZ w Suwałkach zaplanowane jest na koniec sierpnia, jednak drobne prace malarskie związane z oznakowaniem przejść dla pieszych oraz uzupełniającym będą realizowane do listopada. W sumie Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach planuje renowację 12 tys. m2 powierzchni oznakowania poziomego.

 

Foto: ZDiZ

Dodaj komentarz