Niebezpieczne wyprzedzanie w Kukowie. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu

Kierowca jadący skodą w Kukowie popełnił szereg wykroczeń

Kierowca jadący skodą w Kukowie popełnił szereg wykroczeń m.in. przekroczył dopuszczalną prędkość i wyprzedzał tuż przed przejściem dla pieszych. Odmówił jednak przyjęcia mandatu i teraz o wymiarze kary zdecyduje sąd.

 

Kamera nieoznakowanego radiowozu suwalskiej drogówki nagrała niebezpieczny manewr wyprzedzania. W poniedziałek (03.01) w Kukowie kierowca skody jadąc w kierunku Bakałarzewa zlekceważył obowiązujące oznakowanie. Na nagraniu widać szereg popełnionych wykroczeń, między innymi jak wyprzedza on samochód osobowy tuż przed przejściem i skrzyżowaniem, lekceważąc przy tym znaki ostrzegawcze. Kierowca jechał 96 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do "siedemdziesiątki". 

 

Chwilę później policjanci z drogówki zatrzymali skodę do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas kontroli policjanci zauważyli, że szyba czołowa auta jest pęknięta w polu widzenia kierowcy i brakuje na niej nalepki kontrolnej. W związku z tym mundurowi zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny, zakazali dalszej jazdy, a za popełnione wykroczenia zaproponowali mandat karny w wysokości 2000 złotych. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu i teraz o wymiarze kary zdecyduje sąd. Zgodnie z nowymi przepisami sąd może nałożyć grzywnę w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

 

Video file
2 Komentarzy

Dodaj komentarz