Postaw na pulpit zdalny w swojej firmie

Postaw na pulpit zdalny w swojej firmie

 

Pulpit zdalny przynosi wiele korzyści. Do głównych zalet należą: wygoda, elastyczność, oszczędność czasu, zwiększona produktywność i możliwość wykonywania pracy zdalnej z dowolnego miejsca.

 

Czym jest pulpit zdalny?

Pulpit zdalny to technologia, która umożliwia użytkownikowi podłączenie własnego komputera do innego PC czy dowolnego urządzenia za pomocą internetu. Do łączenia i kontroli służy Protokół zdalnego pulpitu z ang. Remote Desktop Protocol. Jego głównym celem jest umożliwienie użytkownikowi sterowanie komputerem zdalnym z systemem Windows tak, jakby był przed nim obecny. Zdalne połączenie i sterowanie innymi komputerem, współdzielenie ekranu, przesyłanie plików, udzielanie wsparcia technicznego umożliwia oprogramowanie.

 

Pulpit zdalny daje dostęp do plików i programów znajdujących się na zdalnym urządzeniu, dlatego należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. Oprogramowanie do zdalnego dostępu Remote Desktop zapewnia poufność oraz integralność urządzeń. Uzyskanie dostępu rozwiązuje wiele problemów związanych z ustawieniami komputerów, ale też pozwala zdalnie zainstalować oprogramowanie antywirusowe.

 

Jak używać pulpitu zdalnego do połączenia ze skonfigurowanym komputerem?

Aby uruchomić pulpit zdalny, należy skonfigurować komputer, by pozwolił na zdalne połączenie. Samo podłączanie pulpitu zdalnego nie jest skomplikowanym procesem, na który składają się:

 

  • wybór oprogramowania do pulpitu zdalnego,
  • pobranie oraz instalacja oprogramowania,
  • ustanowienie połączenia,
  • autoryzacja oraz połączenie.

 

Dostępne oprogramowania umożliwiają zdalny dostęp do innego PC czy laptopa w prosty sposób. Wystarczy na swoim komputerze z systemem Windows, na pasku zadań w polu wyszukiwania wpisać: podłączanie pulpitu zdalnego i wybrać tę opcję, a następnie podać nazwę komputera, z którym ma być nawiązane połączenie. Teraz wystarczy tylko kliknąć: Połącz.

 

Kiedy firma wymaga zdalnego pulpitu?

Dostęp zdalny jest nowoczesną technologią, z której korzysta wiele firm. Pracownicy wykonujący zadania zdalnie, muszą udostępnić swoje komputery, jeśli chcą mieć dostęp do zasobów firmowych oraz aplikacji. Z pulpitu zdalnego korzystają serwisy informatyczne, udzielające pomocy klientom, ponieważ mogą szybciej diagnozować i rozwiązywać problemy.

 

Administratorzy systemów używają tego rozwiązania do monitorowania, konserwacji oraz zarządzania urządzeniami i serwerami. Pulpit zdalny jest wykorzystywany również do przeprowadzania szkoleń online i prezentacji. Zdalny dostęp do komputerów jest powszechnie stosowany, ale należy udzielić zgody na podłączenie jedynie osobom zaufanym.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz