Dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje 

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2023/24

 

9 474 dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Suwałkach rozpoczyna od piątku (21.06) wakacje. Zanim jednak uczniowie rozpoczęli letnią przerwę, spotkali się w swoich placówkach na uroczystym zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

 

Dziś po raz ostatni przed wakacyjną przerwą uczniowie spotkali się wraz z nauczycielami w szkolnych salach, aby podsumować miniony rok, podziękować sobie za wspólną pracę i odebrać świadectwa. Jedna z takich uroczystości odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Najpierw odbyła się Msza Święta w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, po której społeczność szkolna udała się na uroczystość zakończenia roku szkolnego do hali sportowej. Było odśpiewanie hymnu, przemówienia oraz nagrodzenie najzdolniejszych uczniów. 

- To był bardzo dobry rok, aczkolwiek były trzykrotnie wybory i to też się przekłada na funkcjonowanie szkoły. Szkoła jest jednak apolityczna więc nauczyciele i uczniowie aż tak tego nie odczuli. Na pewno są duże zmiany w sensie pozytywnym - dużo remontów, bardzo duża inwestycja jaką jest remont jednej części dachu. Mamy nową pracownię ekologiczną dzięki funduszom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Duże zaangażowanie nauczycieli w edukację i szkolenia, także to bardzo bogaty rok. Mieliśmy też wielu olimpijczyków, najwięcej ze wszystkim szkół w Suwałkach. Czekamy jeszcze na wyniki. 5 lipca będą wyniki matury międzynarodowej, a 9 lipca matury polskiej, także my podwójnie to jakby obchodzimy - mówiła Dorota Jabłońska, dyrektor I LO. 

Uczniów czekają 72 dni wolne od zajęć. Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w poniedziałek 2 września.

 

Dodaj komentarz