Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach znalazł się wśród 11 uznanych za najlepsze grup senioralnych w Polsce w konkursie „Polska na TAK!”, organizowanym przez Telewizję Polską i Polskie Radio.
Konkurs promował aktywność obywatelską, solidarność społeczną, współpracę międzypokoleniową oraz poczucie przynależności do wspólnoty narodowej. Honorowym patronatem objęła go minister Marzena Okła-Drewnowicz, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zwycięzców odwiedzi z kamerą Telewizja Polska.
Poniżej lista zwycięzców:
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie);
- Klub Senior+ w Międzyzdrojach przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Wolinie (woj. zachodniopomorskie);
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krobi (woj. wielkopolskie);
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kielcach „Ponad Czasem” – Chór Kanon, Kielce (woj. świętokrzyskie);
- Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie);
- Senioritki – zespół powstały w kwietniu 2023 r. w Malborku (woj. pomorskie);
- Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach (woj. podlaskie);
- Kraina Vesny – pierwsza w Polsce Senior Osada – miejsce aktywności senioralnej z Gnojnika (woj. małopolskie);
- Cheerleaderki 60+ „mŁodzianki” z Łodzi (woj. łódzkie);
- Dobrzyński Uniwersytet Ludowy w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie);
- Politechnika Trzeciego Wieku we Wrocławiu (woj. dolnośląskie);



