Nowy nabór wniosków w programie „Mieszkanie za remont”

Zarząd Budynków Mieszkalnych ogłosił trzeci nabór wniosków

 

Zarząd Budynków Mieszkalnych ogłosił trzeci nabór wniosków w ramach programu „Mieszkanie za remont”. ZBM udostępnia kolejną pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań osobom, które byłyby zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt, po czym wynajmowałyby je na preferencyjnych warunkach.

 

Program „Mieszkanie za remont” to kolejna - obok programu „Od najemcy do właściciela”- z propozycji miasta skierowana do tych mieszkańców Suwałk, którzy nie mają swojego mieszkania, a byliby zainteresowani długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z lokali należących do Miasta. Przedstawiciele ZBM TBS w III turze proponują 13 mieszkań. Z Ich wykazem można zapoznać się w załączniku poniżej. Koszt remontów mieszkań może wynieść nawet blisko 360 tysięcy złotych.

- Oba dotychczasowe nabory cieszyły się dużym zainteresowaniem. Chętnych było więcej niż proponowanych mieszkań. Ci którzy przeszli sito weryfikacyjne już dziś mieszkają w wyremontowanych przez siebie mieszkaniach  – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W programie pod uwagę brane są następujące kryteria:

  • kryterium dochodowe,
  • nie posiadanie tytułu prawnego do innego lokalu położonego na terenie Miasta Suwałki lub w powiecie suwalskim, w dniu zawarcia umowy najmu lokalu komunalnego,
  • zamieszkiwanie na terenie Miasta Suwałki,
  • brak zobowiązań finansowych wnioskodawcy z tytułu najmu lub bezumownego zajmowania lokalu mieszkalnego,
  • posiadanie niezbędnych środków finansowych na remont lokalu mieszkalnego.
     

Plik docx Ogłoszenie o naborze do III edycji programu - rozmiar: 20kb

Plik docx Wykaz lokali, które są udostępnione w naborze - rozmiar: 32kb

Dodaj komentarz