Marszałek przekazał 400 tys. zł drużynie Ślepska

Pieniądze dla Ślepska Malow Suwałki

Symboliczne przekazanie czeku na 400 tys. zł. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego dla drużyny Ślepska Malow Suwałki odbyło się w poniedziałek (21.09) w hali Suwałki Arena.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs dotyczący działalności sportowej z pulą nagród w wysokości 800 tysięcy złotych. Władze wojewódzkie postanowiły wesprzeć piłkę nożną i siatkówkę, dzieląc środki pieniężne po połowie dla drużyny piłkarskiej Jagiellonii Białystok oraz siatkarzy Ślepska Malow Suwałki. Dziś w sali konferencyjne hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego wręczył symboliczny czeka Wojciechowi Winnikowi, prezesowi Ślepska. 

 

- Gratuluję drużynie utrzymania się w Lidze w poprzednim sezonie. Wiemy, że nie zostały rozegrane do końca wszystkie mecze i być może pozycja drużyny byłaby jeszcze lepsza. Był środek tabeli, teraz mam nadzieje, że będzie "pudło". Powinniśmy stawiać sobie ambitne cele i jak najbardziej uważam, że jest to w zasięgu tego klubu. Jesteście wizytówką naszego województwa i nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy nie wspierać klubu. Jest tu duży potencjał sportowy i organizacyjny czego serdecznie gratuluję - mówił marszałek. 

Audio file

- Bardzo się cieszę z otrzymanego wsparcia, gdyż nie mieliśmy takiego przez ostatnie 15 lat. Nasze hasło brzmi "Razem Możemy Więcej". Podążamy z nim od trzech lat: w pierwszej lidze i teraz w PlusLidze. W jedności siła, a ta siła to nasz zespół, który w większości utrzymaliśmy jeśli chodzi o skład z poprzedniego sezonu. Jest to też zespół przedsiębiorców i partnerów naszego klubu. Na dzień dzisiejszy jest to blisko 90 podmiotów. Ogromnie się z tego cieszymy, gdyż takie środowisko, jak nasze, suwalskie, północno wschodniej polski, które nie jest aż tak bardzo mocne biznesowo jak południe czy centralna część kraju, potrzebuje jedności i solidarności - powiedział Wojciech Winnik.

Audio file

- Profesjonalny sport wymaga znacznych nakładów finansowych, Im więcej takich sympatycznych akcentów finansowych, tym lepiej dla drużyny, ale też dla nas jako udziałowców. Myślę, że drużyna po pierwszym sezonie w PlusLidze okrzepła. Celem na ten sezon jest pierwsza ósemka, abyśmy mogli zagrać w play-offach. Tego wam życzymy - przekazał obecny na spotkaniu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Audio file

Przekazane 400 tys. zł. mają zostać rozdysponowane do końca 2020 roku. Na 2021 zarząd województwa zapowiedział kolejne wsparcie dla największych marek sportowych w łącznej kwocie 2 mln zł.
 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz