Czy w Suwałkach doszło do znieważenia Prezydenta RP?

Postępowanie po wizycie Andrzeja Dudy w Suwałkach

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach prowadzi postępowanie dotyczące podejrzenia publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podczas spotkania z wyborcami.

 

Chodzi o wizytę Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej w dniu 07 lipca 2020 r. w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Czyn, który jest rozpatrywany przez prokuraturę pod kątem publicznego znieważenia Prezydenta polegał na prezentowaniu transparentu z wizerunkiem Prezydenta RP i z obraźliwym hasłem. Przestępstwo publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej określone jest w art. 135§2 Kodeksu karnego i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Aktualnie toczy się śledztwo, nikomu nie zostały przedstawione zarzuty. Wykonywane są czynności w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

13 Komentarzy

Gość

07/09/2020

Zaraz zaraz. To obrażanie osób LGBT i zrównywanie ich z pedofilami nie jest przestępstwem a transparent na Dudę już nim jest? Świat i suwalska prokuratura staje na głowie :P

Franek

07/09/2020

Suwalska prokuratura to niech lepiej wyjaśni co się stało w Olecku i kto w końcu zabił tę małą Blankę zamiast bawić się w politykę.

Adrian

07/09/2020

Posłowie, urzędnicy, członkowie partii nie dostają nawet mandatów.
Prokurtura ich nie ściga.
Dodatkowo nocna ustawa wprowadziła bezkarnoći dla Sasina i Szumowskiego.

Te zwerzęta są równiejsze.

SUWALCZAK

08/09/2020

Dodane przez Danuta w odpowiedzi na

Coś się Tobie pomyliło Danuta, to właśnie policja, prokuratorzy i urzędasy dzielą ludzi na lepszych i gorszych skoro jednych traktuje się lepiej, a drugich gorzej. Nie pomyślałaś o tym? Wiem, myślenie niektórych boli. Ty wyjdziesz bez maseczki i dostaniesz mandat, albo Twoje dziecko przejdzie nie po pasach, a znajomy prokuratora albo policjanta co mu wódeczkę się dowozi potrąci pijany dziecko na pasach i wyjdzie wolny bez wyroku. Ot suwalska rzeczywistość żmijek i gwiazdek podorabianych na petach i w swoim folwarku gdzie w innym mieście byliby nikim to tutaj się podniecają jeden drugim i robią z siebie nie wiadomo kogo, a tak na prawdę to mogą tylko u siebie na wsi, wszędzie dalej to zera, albo poniżej zera nawet.

SPRAWIEDLIWY

08/09/2020

Suwalska prokuratura i policja to układy i układziki zajmują się polityką ale ignorują prawdziwe przestępstwa nawet jak im się podkłada zawiadomienia i dowody pod sam nos. za obrzydliwy uśmieszek i parę groszy, a czasem danie du*y można tutaj nawet kupić uniewinnienie, a niewinnego człowieka pomówić i zbesztać. można ale niedługo będzie tutaj Zbigniew Stonoga i inni aktywiści, żeby ruszyć ten beton i już nie będzie tak wesoło. nie podoba nam się wiele spraw i zmienimy to wkrótce.

Gość

08/09/2020

Prawda boli ;P Duda to największa porażka III RP. Nawet prostaczek Wałęsa był lepszy od niego na tamte czasy. A tu facet niby z doktoratem a plecie co mu Kaczyński rozkaże...

Vincent

08/09/2020

Najwięcej ułaskawień podpisał Lech Wałęsa. Ułaskawił m.in. Słowika - domniemanego szefa mafii pruszkowskiej oraz Szaszłyka aka Najmrodzkiego - słynnego złodzieja. Najmniej ułaskawień podpisał Andrzej Duda. Dlatego kryminaliści ujadają.

 

TAK TAK

08/09/2020

Tak oczywiście ale tutaj się popisujemy ach jak prokuratura wchodzi w tyłeczek rządzącym jak tylko może, żeby cokolwiek pokazać ale swoje to robimy i sobie nawzajem ciągniemy za buteleczkę i co trzeba przykrywamy, kogo trzeba załatwiamy. Ale to tylko u nas na wiosce tak potrafimy, bo tak na prawdę jesteśmy nikim poza wioską. ale tutaj mamy swój malutki folwark tak samo malutki jak my sami i nam z tym dobrze,bo wszędzie indziej to by nas zmietli jak pył. jak kurz. jak brud.jak syf. i tak będzie.

Dodaj komentarz