Akcja #sadziMY w Nadleśnictwie Suwałki

Czwarta edycja akcji #sadziMY w Nadleśnictwach

Czwarta edycja akcji #sadziMY odbędzie się w dniach 29 i 30 września w nadleśnictwach w całym kraju. W Suwałkach darmowe sadzonki będzie można odebrać w Nadleśnictwie przy ul. Wojska Polskiego 1.

 

Odbierz i posadź otrzymane od leśników drzewka tam, gdzie będziesz mógł się nimi opiekować - takim hasłem leśnicy promują czwartą już akcję sadzenia drzew zainicjowaną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Każdy chętny w dniach 29 i 30 września może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać bezpłatną sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie.

– Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

W naszym mieście sadzonki będzie można odebrać przy siedzibie Nadleśnictwa Suwałki przy ulicy Wojska Polskiego 1 w dniach 29 – 30 września w godzinach 9:00 – 15:00. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Dodaj komentarz