Zbiórka na ostatnią drogę dla tragicznie zmarłych nastolatków

zbierają środki na przewiezienie do rodzinnych miasta na Ukrainie

 

Mieszkańcy i społeczność Szkoły w Starym Folwarku zbierają środki na przewiezienie do rodzinnych miasta na Ukrainie Daniila oraz Arseniego - nastolatków, którzy w miniony weekend zmarli po tym, jak załamał się pod nimi lód. 

 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę (17.02) na jeziorze Wigry w miejscowości Stary Folwark. Pod dwoma chłopcami załamał się lód. Na miejsce udało się 25 strażaków oraz osiem samochodów, w tym dwie grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Suwałk oraz Augustowa. Strażacy podjęli z wody jednego z chłopców, w tym samym czasie nurek PSP odnalazł drugiego chłopca. Ratownicy natychmiast rozpoczęli reanimację krążeniowo-oddechową. Udało się przywrócić ich funkcje życiowe. Poszkodowanych przekazano załodze karetki pogotowia oraz przetransportowano do szpitala. Niestety w niedzielę (18.02) okazało się, że chłopcy w wieku 12 i 16 lat zmarli.

- Chłopcy przyjechali do Starego Folwarku z Ukrainy i uczęszczali do naszej szkoły w Starym Folwarku - Daniil do VIII, a Arsenil do V klasy... Uciekli przed wojną, aby odnaleźć spokój w sąsiednim kraju, szukając spokojnego życia, które nie dane będzie im przeżyć. Teraz najważniejszą sprawą jest przewiezienie chłopców do ich rodzinnych miast na Ukrainie, gdzie spoczną ich ciała. Niestety, koszt takiego transportu do strefy wojny jest wysoki, a rodzin chłopców, ze względu na obecną sytuację w ich kraju, nie stać na tak ogromny wydatek. Nie poddajemy się jednak i walczymy o to, aby Daniil oraz Arsenil wrócili na Ukrainę, do najbliższych - informują mieszkańcy i Szkoła w Starym Folwarku.

Link do zbiórki - https://zrzutka.pl

1 Komentarzy

SUWALAKPATRIOTA

20/02/2024

30 000 zł to zdecydowanie dużo więcej niż potrzeba, żeby zrobić pogrzeb oraz przetransportować ciała chłopaków na Ukrainę

Dodaj komentarz