Relikwie kardynała Stefana Wyszyńskiego trafią do klasztoru w Wigrach

Wprowadzenie relikwii błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego

W sobotę 18. września do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach wprowadzone zostaną relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

W najbliższą niedzielę, 19 września Diecezja Ełcka włączy się w dziękczynienie za beatyfikację: kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Główne uroczystości odbędą się w parafii katedralnej, gdzie o godzinie 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

 

Wdzięczne „TE DEUM LAUDAMUS” za ten wielki dar nieba popłynie także ze wszystkich parafii diecezji ełckiej, m.in. w Sejnach i Giżycku. Jedną z form przygotowania były publikowane w diecezjalnej „Martyrii” materiały wspomnieniowe z wizyty Prymasa Tysiąclecia na terenie diecezji ełckiej w 1958 r. Do parafii trafiła również publikacja pt. „Niewidoma Matka niewidomych”, w której przedstawione są zapiski bł. matki Elżbiety R. Czackiej.  

 

Natomiast parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach już w sobotę 18 września podczas Mszy św. o godz. 18.30 rozpocznie swoje dziękczynienie za beatyfikację. Eucharystii będzie przewodniczył bp Jerzy Mazur. W tym dniu zostaną również wprowadzone relikwie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Relikwiarz wykonała pracownia Mariusza Drapikowskiego. Relikwie zostaną umieszczone w kaplicy adoracji. Po Mszy św. przewidziany jest koncert Orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz