Top Liga Masters – roszady w górnej części tabeli!

Grad bramek w meczu Gminy Szypliszki z „Wojskowymi”, zmiana lidera rozgrywek, premierowe zwycięstwo Gromu Bakałarzewo i niespodzianka w postaci 3 punktów na konto Architekt Marta Burakiewicz. Nie sposób zarzucić, że VI kolejka Top Ligi Masters nie dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Dotarliśmy do etapu, w którym każda z drużyn występujących w tegorocznej edycji #SuwalskaLigaMistrzów przynajmniej raz zaznała smaku porażki.

Architekt z sensacyjnym zwycięstwem. Preizol Amsterdam wywalczył cenne punkty

Do pierwszego spotkania przystąpiła drużyna Porta Active Team wraz z aktualnym liderem klasyfikacji Top Strzelców – Pawłem Fajkowskim. Ich przeciwnikiem był piastujący 12. lokatę Architekt Marta Burakiewicz. Pierwsze minuty gry mogły dać do myślenia, iż obie drużyny bardzo ambitnie podchodzą do sportowej rywalizacji. Zarówno Paweł Fajkowski jak i Bartłomiej Pachała w ostatnich starciach wpisywali się na listę strzelców, a jak powszechnie wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pomimo starań, na bramki Andrzeja Kubraka, Piotra Chomicza i Kacpra Lasera reprezentanci Porty nie znaleźli wystarczających argumentów. Honorowa bramka Mateusza Przemielewskiego okazała się niewystarczająca.

Uczestnicy Ligi Typera nie pomylili się wskazując faworyta drugiego starcia. Mecz EL-DAN Suwałki – Preizol Amsterdam FC nie zakończył się bez widowiskowych trafień. Waleczna postawa niżej notowanych graczy napsuła krwi rywalom, w szczególności wtedy, gdy bramkę rywali dwukrotnie dziurawił Paweł Kalwajtys. Przeciwnicy wiedząc, że w tym starciu nie mają wiele do stracenia, postawili wszystko na jedną kartę. Druga połowa zmieniła losy spotkania o 180 stopni. Bramki Krystiana Bobrowskiego, Michała Barszczewskiego, Sebastiana Dębskiego i Gabriela Gdaka pozwoliły zachować cenne 3 punkty, przechylając szalę zwycięstwa na ich korzyść.

Opakowania Kartex na pozycji wicelidera. Zacięty bój w wykonaniu Szkarnulis Team Sejny

W trzecim spotkaniu wieczoru Opakowania Kartex pewnie pokonały Gminę Suwałki. Gra była warta świeczki, bowiem komplet punktów zwiastował awans w tabeli ligowej. Swoje szanse wykorzystali Sebastian Zackiewicz i dwukrotnie Wojciech Mickiewicz. Drogę do bramki rywali znalazł także Kacper Babkowski, popisując się niebanalnym strzałem. Jednakże, po ostatnim gwizdku arbitra to zawodnicy w białych trykotach mieli większe powody do zadowolenia.

Niewiele zabrakło, a w czwartym meczu doszłoby do podziału punktów po niezwykle zaciętej rywalizacji. Drużyna Szkarnulis Team Sejny podejmowała głodną bramek ekipę Techniki Grzewczej „ZUH”. Już od pierwszych minut można było wysnuć argument, że na boisku nudno nie będzie. Piotr Leszczyński i spółka narzucili wysokie tempo gry, lecz „ZUHOM” nie sprawiało ono większego problemu. Dublet Leszczyńskiego i pojedyncze trafienie Andrzeja Forencewicza podsumowały końcowy triumf sejneńszczan. W ekipie Techników na listę strzelców wpisali się Adam Kosak i Kacper Galicki.

Siedmiobramkowy thriller. Grom Bakałarzewo z premierowym zwycięstwem

Czwarte zwycięstwo w trwających rozgrywkach (w tym drugie pod rząd) zanotowali przedstawiciele 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki, którzy pokonali Gminę Szypliszki wynikiem 3-4, serwując zgromadzonym kibicom siedmiobramkowe piłkarskie show. Tego wieczoru duet Tomasz Jarząbski & Wojciech Milewski musiał się sporo napracować, aby nie doszło od podziału punktów z boiskowymi rywalami. Początkowa przewaga nie zaspokoiła głodu zwycięstwa. Ambitni zawodnicy Gminy Szypliszki nie zamierzali oddać meczu z łatwością. Kacper Prawdzik, Wiktor Świerzyński i Radosław Dorochowicz raz po raz strzelali do bramki „Wojskowych”, lecz do urwania punktów zabrakło jeszcze jednego celnego trafienia.

Szóste spotkanie to pojedynek beniaminków. Teraz Wschód zmierzył się z reaktywowanym Gromem Bakałarzewo. Z premierowego zwycięstwa mogli cieszyć się Ci wymienieni w drugiej kolejności. W spotkanie bardzo dobrze weszli Marcin Nowak i Kacper Konopko, których bramki zaważyły o końcowym triumfie. Można posunąć się do stwierdzenia, iż doświadczenie wzięło górę, biorąc pod uwagę różnicę wiekową dzielącą reprezentantów obydwu drużyn. Zdobyte trafienia pozwoliły na pełną kontrolę nad resztą spotkania, aż do ostatniego gwiazdka sędziego.

Skupski Team Sejny triumfuje na zakończenie

Kilka minut po 21:00 gwizdek arbitra rozpoczął ostatnie spotkanie piątkowego wieczoru. Skupski Team Sejny vs. FC Furioza – obok tak świetnie zapowiadającej się potyczki nie sposób było przejść obojętnie. Pierwsza połowa minęła pod znakiem obustronnej wymiany argumentów, ale tylko do czasu. „Asa z rękawa” wyciągnął Olivier Beczkowski, który swoim trafieniem dał kolegom z drużyny niemałe powody do zadowolenia. W pełni zmotywowani rywale postanowili postawić wszystko na jedną kartę. Okazało się to dobrym rozwiązaniem, co potwierdził strzelecki tercet Dominik Skupski, Robert Dochód i Kacper Namiotko. Mimo końcowego wyniku, spotkanie było nad wyraz wyrównane i miłe dla oka kibica.

VII kolejka Top Ligi Masters odbędzie się 12 grudnia w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. W pierwszej kolejności, o godzinie 18:15 do sportowej rywalizacji przystąpią FC Furioza oraz 14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki.