Nowi zawodnicy w suwalskich Wigrach

Kadrowe zmiany w drużynie Wigier Suwałki

Brazylijski pomocnik João Augusto Fortunato Mariano to jedna z nowych twarzy jakie pojawiły się w drużynie Wigier Suwałki.

 

Kilku nowych piłkarzy pojawiło się w ostatnich dniach w suwalskim drugoligowcu. W sezonie 2021/22 biało-niebieskie barwy reprezentować będzie 22-letni Piotr Pierzchała. Zawodnik Korony Kielce został wypożyczony do końca sezonu. Minione rozgrywki Piotr Pierzchała spędził w Pogoni Siedlce, której był podstawowym zawodnikiem. W sezonie 2020/21 II Ligi zagrał w dwudziestu dwóch spotkaniach, w których strzelił cztery bramki. Jedną z nich zdobył po skutecznie wykonanym rzucie karnym w przegranym 1:2 spotkaniu z Wigrami w grudniu 2020 r. 

 

Kolejnymi wzmocnieniami są 18-letni Mikołaj Randak i 19-letni Kacper Zaborowski. Pierwszy z nich w ubiegłym sezonie występował w walczącej o awans Ząbkovii Ząbki. Młody pomocnik podpisał z Wigrami dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Z kolei młody napastnik Zaborowski w lutym tego roku podpisał czteroletni kontrakt z ekstraklasową Pogonią Szczecin, a do Suwałk został wypożyczony na jeden sezon. 

 

Najnowszy nabytek suwalskiego zespołu to Brazylijski pomocnik João Augusto Fortunato Mariano. W ubiegłym sezonie 28-latek grał w barwach ligowego rywala Wigier – Olimpii Grudziądz. Z drużyną z Suwałk związał się rocznym kontraktem. 

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz