Dziesiąte zwycięstwo Wigier w sezonie

Czarni Czarna Białostocka - Wigry Suwałki 1:2

Piłkarze suwalskich Wigier pokonali w sobotę (14.10) w wyjazdowym spotkaniu Czarnych Czarną Białostocką 2:1 i awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Wciąż niepokonane na boiskach czwartej ligi są Wigry Suwałki, które po 12 spotkaniach zgromadziły 10 zwycięstw i 2 remisy. Dziś biało-niebiescy mierzyli się z 14. drużyną w lidze, którą są Czarni Czarna Białostocka. Goście z Suwałk szybko wyszli na prowadzenie, bo już w piątej minucie gry do bramki trafił Eduard Serbul i taki wynik utrzymywał się aż do 54 minuty. Wtedy właśnie do wyrównania doprowadził Szymon Hołowacz, ale ostatnie słowo należało jednak do Wigier. W 72 minucie gry bramkę zdobył Łukasz Trąbka i ustalił wynik meczu na 2:1 dla suwalskiego zespołu.

Wigry po 12. rozegranych spotkaniach mają na koncie 32 punkty i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Trzecia Warmia Grajewo trafi do suwalczan trzy punkty, ale ma też jeden mecz rozegrany więcej. Z kolei liderem pozostaje KS Wasilków, który w 13. spotkaniach zgromadził 37 punktów. Kolejny mecz podopiecznych Pawła Cimochowskiego w środę 18. października. W zaległym spotkaniu z sierpnia biało-niebiescy podejmą Tur Bielsk Podlaski.