Bez punktów w pierwszym meczu przed własną publicznością

Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 0:3

To nie był udany początek siatkarskiego sezonu 2023/2024 w Suwałkach. W czwartek (26.10) Ślepsk Malow Suwałki przegrał przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów 0:3.

Spotkaniem z siedmiokrotnym Mistrzem Polski zainaugurowali kolejny sezon w hali Suwałki Arena siatkarze Ślepska. W pierwszej serii gier nowego sezonu biało-niebiescy pokonali na wyjeździe beniaminka Norwid Częstochowa 1:3, a dzisiejsi rywale, Asseco Resovia Rzeszów, przegrali na własnym parkiecie z Projektem Warszawa 1:3 i do Suwałk przyjechała po pierwsze punkty w sezonie, co było widoczne na parkiecie. Początek spotkania ułożył się dla goście korzystnie, bo już w pierwszym secie wygrali 25:21. Również w drugiej partii rzeszowianie szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi, które pozwoliły im spokojnie dowieźć do końca drugiego seta. Ostatecznie tę partię zwyciężyli 25:19. W trzeciej odsłonie spotkania Ślepskowi udało się wyjść na prowadzenie w połowie seta, jednak na koniec i ta partia padła łupem przyjezdnych, którzy wygrali 25:21 i całe spotkanie 3:0. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został amerykański przyjmujący Resovii Torey Defalco.

W trzeciej serii gier Ślepsk Malow Suwałki zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice, który przegrał dwa pierwsze spotkania i zamyka tabelę PlusLigi. Początek spotkania w poniedziałek 30. października o godzinie 17:30.