2. kolejka lotto ekstraligi zgodnie z planem SKB

Suwalczanie bez straty seta zdominowali zawodników AZS AGH Kraków

W miniony poniedziałek (23.10) SKB Litpol Malow rozegrał swoje drugie spotkanie w tegorocznej edycji Lotto Ekstraligi Badmintona. Suwalczanie bez straty seta zdominowali zawodników AZS AGH Kraków, wywożąc z Krakowa komplet punktów.

Na kort jako pierwsi wyszli zawodnicy w grach podwójnych. W obydwu pojedynkach zauważalna była wysoka dominacja zawodników z Suwałk. Anastasiya Khomich grając w parze z Karoliną Szubert wygrały z parą Julia Pławceka/Dominika Guzik-Płuchowska wynikiem 15:9, 15:2. Równocześnie na korcie obok rozgrywał się debel męski w których barw SKB bronili Przemysław Szydłowski oraz debiutujący w SKB Leo Rossi. Bez większych problemów uporali się z parą Marcin Kalitka/Tomasz Persona wynikiem 15:7, 15:11.

Kolejnymi grami były gry pojedyncze mężczyzn. Z bardzo dobrej strony pokazali się Andrzej Niczyporuk oraz Mikołaj Szymanowski wygrywając swoje pojedynki i nie dając przeciwnikowi więcej niż 9 punktów w secie. Kolejnymi meczami były gry pojedyncze kobiet w których również nie było zaskoczenia. Anastasiya pokazała swoją dominację wygrywając z Dominiką Guzik-Płuchowską a Ulyana z Aleksandrą Kurkiewicz. Formalnością była gra mieszana w której połączenie doświadczenia z młodością dało 7 punkt. Na korcie stanęła Kamila Augustyn oraz Leo Rossi a po drugiej stronie siatki AZS AGH Kraków reprezentowali Marcin Kalitka oraz Julia Pławecka. Po zaciętym meczu górą byli suwalczanie, wygrywając to spotkanie 15:13, 15:13.

SKB Litpol – Malow Suwałki w składzie: Anastasiya Khomich, Ulyana Volskaya, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Michał Sobolewski, Leo Rossi, Mikołaj Szymanowski, Andrzej Niczyporuk, Przemysław Szydłowski; trener: Jerzy Dołhan.