Postępują prace drogowe w rejonie strefy ekonomicznej

Przebudowa dróg „przemysłowych” zgodnie z planem

 

W tym roku zakończyć się ma warta ponad 42 miliony złotych przebudowa dróg w rejonie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

 

Przebudowa dróg „przemysłowych” postępuje zgodnie z planem - poinformował w czwartek (11.04) suwalski Ratusz. Dzięki przeprowadzeniu tych robót Miasto ma otworzyć blisko 60 hektarów nowych terenów inwestycyjnych. Nowy układ drogowy poprawi również dojazd do pracy w tej części miasta dla mieszkańców Suwałk.

 

Prace  zostały podzielone na 2 etapy. Pierwszym z nich jest już praktycznie wybudowana droga łącząca ul. Wojska Polskiego z ul. Dubowo. To właśnie ten odcinek otworzy blisko 60ha nowych terenów inwestycyjnych. Termin to 14 lipca 2024. W formule projektuj i buduj realizowana jest pozostała część - czyli droga wzdłuż fabryk Malow, Padma Art czy Mlekpol. Tu termin zakończenia prac to 14 listopada 2024r. Inwestycja, powstaje dzięki dotacji z piątej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Jak zaznacza Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, w planach są już także dalsze prace. 

- Dzięki przebudowie tych dróg poprawi się stan już istniejących ulic ale również powstaną zupełnie nowe odcinki dróg otwierając nowe tereny inwestycyjne. Realizując tę inwestycję poprawimy dojazd do pracy dla tysięcy mieszkańców Suwałk, którzy na co dzień pracują w zakładach zlokalizowanych w naszej strefie ekonomicznej. Prace to oczywiście budowa sieci podziemnych: kanalizacji i instalacji sanitarnych, budowa dróg, chodników, parkingów dla pojazdów ciężarowych oraz pracowników firm, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia LED. Po zakończeniu budowy tych dróg przyjdzie pora na kolejne. Mój plan to budowa całkowicie nowego układu komunikacyjnego pomiędzy ulicami Leśną, Raczkowską i Hubala. Otworzy to zupełnie nowe tereny inwestycyjne w południowej części Suwałk w sąsiedztwie naszego lotniska – poinformował prezydent Suwałk.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz