Półtora roku pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami

Mieszkaniec gminy Sejny usłyszał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności

 

Mieszkaniec gminy Sejny usłyszał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami. Mężczyzna prowadząc hodowlę bydła znęcał się nad nimi poprzez trzymanie ich w brudzie, bez dostępu do wody i pożywienia oraz bez zapewnienia opieki weterynaryjnej.

 

Wyrok skazujący na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności to efekt aktu oskarżenia skierowanego przez Prokuraturę Rejonową w Sejnach. Prokurator oskarżył mieszkańca gminy Sejny o to, że prowadząc hodowlę bydła w ilości 19 sztuk znęcał się nad tymi zwierzętami poprzez trzymanie ich w brudzie, bez dostępu do wody i pożywienia, bez zapewnienia opieki weterynaryjnej. Skutkowało to cierpieniem zwierząt, a w konsekwencji doprowadziło do ich śmierci. Zwłoki zwierząt nie były usuwane. W czerwcu 2023 roku, kiedy ujawniono przestępstwo, zwłoki te znajdowały się w stanie zaawansowanego rozkładu gnilnego, co w połączeniu z wysoką temperaturą otoczenia, wywołało zagrożenie epidemiologiczne ze strony chorób zakaźnych. Oskarżony podobnie traktował swojego psa: zwierzę nie miało dostępu do wody pitnej, pożywienia, ani opieki weterynaryjnej.

 

Sąd Rejonowy w Augustowie VI Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Sejnach uznał oskarżonego za winnego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad bydłem oraz psem. Poza karą półtora roku pozbawienia wolności, Sąd orzekł wobec oskarżonego na okres 15 lat zakaz posiadania wszelkich zwierząt oraz zakaz prowadzenia wszelkiej działalności związanej z wykorzystaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie. Sąd nałożył też na oskarżonego nawiązkę w kwocie 9.000 zł oraz orzekł przepadek psa – poprzez przekazanie go do odpowiedniej placówki opieki nad zwierzętami.

 


Źródło: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

4 Komentarzy

Co do Pana "senatora": jak on się nie wstydzi mięć mandat senatora-kto go popiera? Rozumiem,że coś może się zdarzyć przypadkowo,ale żeby tak czynił  z premedytacją człowiek wydaje się światły-ale to chyba tylko tak się wydaje-jedyna kara to takiego de....la przywiązać  na lince tak jak on psa i również przeciągnąć za samochodem-chwasty należy wyrywać z korzeniami-taki powinien być wyrok sądu,a nie odsiadka w dobrych warunkach na nasz koszt.

Jeden zwyrodnialec i drugi zwyrodnialec. Musicie mieszać do tego byle jaką politykę? A ten, który ciągnął psa na lince holowniczej niech nie śpi spokojnie - apelacja jeszcze chyba niezakończona? 

Dodaj komentarz