Deszczowa parada i koncert Dawida Kwiatkowskiego - trwają Dni Suwałk

Święto Suwałk na bulwarach nad Czarną Hańczą

 

Tłumy mieszkańców Suwałk na paradzie, która przeszła ulicami miasta, tłumy na bulwarach, gdzie odbył się koncert Dawida Kwiatkowskiego. Suwalczanie świętowali w sobotę (05.08) Dni Suwałk.

 

Już nie Jarmark Kamedulski, a po prostu Dni Suwałk świętują od soboty mieszkańcy miasta. Na suwalskich bulwarach nad Czarną Hańczą pojawiły się stoiska handlowe i gastronomiczne, a także familijna strefa rekreacyjna. Jednym z najważniejszych punktów pierwszego dnia święta miasta była barwna parada, która przeszła ulicami miasta spod hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena pod scenę na Bulwarach. W paradzie udział wzięło około 2000 osób. Nie zabrakło kolorowych strojów i przebrań, a tegoroczną nowością były pojazdy zmechanizowane, które dołączyły w korowodzie do osób idących pieszo. Na bulwarach prezydent Suwałk wręczył trzy nagrody po 1000 złotych najlepiej przygotowanym uczestnikom parady. Otrzymały je Suwalskie Amazonki, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Przedszkole nr 6.

 

Chwilę później na scenie pojawił się Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych, który wręczył Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej oraz za propagowanie idei wolontariatu Karolowi Świerzbinowi ze Stowarzyszenia „Kostroma”, prowadzącego Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach. Z kolei złote medale za długoletnią służbę otrzymały Mirosława Anna Żylińska, Bogumiła Jankowska, Bogumiła Elżbieta Siemaszko, Regina Tylenda i Agnieszka  Wojtych-Kowalewska. Na koniec pierwszej części pierwszego dnia święta miasta było zasadzenie 3 dębów laureatów nagrody „Włócznia Jaćwingów z Diamentem”. To dęby Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Andrzeja Strumiłły i Henryka Owsiejewa.

 

Wydarzeniami towarzyszącymi sobotniej zabawie było rozstrzygnięcie konkursu literackiego "Suwalskie Limeryki Latem”, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, a także wernisaż wystawy prac Mariana Murawskiego „Pole sztuki. Nikt tak nie malował jak Marian” w Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Wieczorem na scenie zaprezentował się zespół Twinpix, po którym uroczystego otwarcia Dni Suwałk dokonał ze sceny Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wraz z przybyłymi delegacjami z miast partnerskich.

- Dzisiaj był dzień szczególny, kiedy ulicami naszego miasta przeszła parada. To był bardzo radosny przemarsz podczas którego mogliśmy manifestować to, że jesteśmy radosnymi suwalczanami, którzy wspólnie przebywają i świętują. Mimo deszczu, który nam nie sprzyjał w imieniu suwalskiego samorządu serdecznie dziękujemy i zapraszamy na paradę w przyszłym roku. Jutro również czeka nas potańcówka na suwalskich bulwarach i Puchar Polski Strongmenów na stadionie lekkoatletycznym. Dobrej zabawy i wielu wspaniałych emocji - życzył ze sceny przybyłym mieszkańcom włodarz. 

Po części oficjalnej zagrała gwiazda wieczoru Dawid Kwiatkowski wraz zespołem. Na tym koncercie jednak zabawa się nie zakończyła, gdyż później publiczność zabawiał DJ TONN, ale trzeba było przerwać ze względu na burzę.

 

W niedzielę (06.08) czekają kolejne atrakcje. W ciągu dnia na Bulwarach zobaczyć będzie można występy zespołów z Suwalskiego Ośrodka Kultury i grup artystycznych suwalskich stowarzyszeń. Z kolei w godz. 13.00 – 16.00 na Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się Międzynarodowy Puchar Polski Strongman. Gościem specjalnym i sędzią głównym zawodów będzie Mariusz Pudzianowski, były wielokrotny mistrz świata STRONGMAN, obecnie zawodnik MMA. Świętowanie zakończy się na Bulwarach suwalską potańcówką „Jak się bawić to tylko w Suwałkach” (19.00 - 22.00).

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz