Drugi dzień Pikniku Kawaleryjskiego w Suwałkach

Skoki przez przeszkody, konkursy władania szablą i lancą i pokaz historyczny

 

Skoki przez przeszkody, konkursy władania szablą i lancą, czy pokaz historyczny potyczki z powstania 1863 roku - za nami drugi dzień tegorocznej edycji Pikniku Kawaleryjskiego.

 

Zakończyła się 22. edycja Pikniku Kawaleryjskiego – Dni Kawaleryjskich w Suwałkach. W niedzielę (18.06) impreza z Zalewu Arkadia przeniosła się na plac konkursowy między ulicami Świerkową i Nowomiejską. Zanim jednak kawalerzyści rozpoczęli kolejne konkurencje, odbyła się msza polowa na terenie stadniny Artura Płońskiego, a po niej przemarsz oddziałów kawalerii ulicami Suwałk. Na zebranych suwalczan czekały dioramy historyczne, wystawy militariów i broni, stoiska z publikacjami regionalnymi, czy pokaz sprzętu 14 Pułku Przeciwpancernego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na placu konkursowym można było podziwiać zawody sprawności kawaleryjskiej - konkursy władania szablą i lancą. Przygotowany został też pokaz historyczny z potyczki z powstania 1863 roku.

 

1 Komentarzy

Mieszkaniec

18/06/2023

Pułkownik Rajmund Brzozowski do1929r służył  w W. P. Nazwisko b.   znane w walczącej Polsce w tym okresie.n Panie dyrektorze Brzozowski robi Pan świetną robotę Jeszcze IPN w północnej części Suwalszczyznyty tylko bez tego udającego historyka człowieczka 

 

 

Dodaj komentarz