Suwalskie Juwenalia 2023 z Kamilem Bednarkiem

Juwenalia po raz pierwszy na bulwarach

 

Nie tylko studenci, ale też licznie przybyli mieszkańcy miasta bawili się wspólnie w piątkowy (19.05) wieczór na suwalskich bulwarach, gdzie odbyły się Juwenalia Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 

 

Po trzech latach przerwy studenci oraz mieszkańcy Suwałk znów mogli bawić się podczas imprezy plenerowej, organizowanej przez Państwową Uczelnię Zawodową. W ostatnich latach organizowane były jedynie koncerty wyłącznie dla studentów w Suwalskim Ośrodku Kultury. W tym roku jednak impreza powróciła w swojej plenerowej odsłonie, choć w nowej lokalizacji - na suwalskich bulwarach przy Starej Łaźni. Licznie przybyłą publiczność rozgrzał dj Tassmanski, po którym sceną zawładnęli The Boars, Osyda i Żurkowski. Pomiędzy koncertami miało miejsce symboliczne przekazanie kluczy studentom do bram miasta przez prezydenta Suwałk. Największe tłumy przyciągnął pod scenę Kamil Bednarek, który był gwiazdą wieczoru i zwieńczył całą imprezę. Oprócz koncertów na zebranych czekały też pokazy taneczne, akrobatyczne, strefa dla dzieci, czy stoiska z gastronomią.

 

3 Komentarzy

Janek Wedrowniczek

20/05/2023

Przeraza mnie to miasto! Byla 1 liga pilki noznej , 800 kibicow na stadionie, Slepsk gra w najlepszej lidze swiata ! 1000 kibicow! Juvenalia i sredniacy polskiej sceny 500 ludzi...Suwalki to wiocha, Polska C, zascianek kraju, podlasie drugiej kategori..

1. Suwałki to nie podlasie.
2. Większość grupy docelowej ma albo za daleko (dojeżdza, z Sejn, mieszka na północy lub prawie przy strefie, jest nie pełnoletnia, albo bez prawa jazdy i jak nie mieszka w śródmieściu to w zasadzie bez samochodu i dobrej woli rodziców , znajomych jest wykluczona komunikacyjnie) albo mieszka w Suwałkach tylko na papierze, wyjechała na drugi koniec polski, na studia
3. Prawie na pewno "kampanie reklamowe" były za słabe i ludzie albo nie wiedzą, że coś takiego jest wogle organizowane lub dowiadują się w ostatniech chwili albo po fakcie.
4. Nie mają skąd zjeźdzać ludzie z okolicy, bo Suwałki są niecałe 30km od granicy (joł)

Dodaj komentarz