Włócznie Jaćwingów przyznane już po raz dwudziesty

Gala Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów 2023

 

Suwalska Szkoła Lotnicza, Euroregion Niemen, Marszałek Województwa Podlaskiego, Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci Przystań i firma Matrix to tegoroczni laureaci Nagrody Prezydenta Suwałk - Włócznia Jaćwingów.

 

Około 500 osób bawiło się w sobotni wieczór w hali Suwałki Arena, gdzie odbywała się coroczna Gala Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów połączona z balem karnawałowym. "Suwalskie Oskary", jak nieraz nazywa się prezydencką nagrodę, przyznawane są za wybitne zasługi dla miasta we wszystkich dziedzinach życia publicznego. W tym roku otrzymało je kolejnych pięć firm, instytucji i osób. Dodajmy, że tegoroczna Gala, jak podkreślał w swoim wystąpieniu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, była jubileuszowa. Nagrody wręczono już bowiem po raz dwudziesty.

- W tym roku obchodzimy jubileusz. To już 20 edycja tej nagrody. Rozdaliśmy tych włóczni już ponad sto i w firmach, w instytucjach, w domach można często spotkać Włócznię Jaćwingów. Pomimo tego nadal cieszy się ona dużym zainteresowaniem i nie straciła na swojej wartości, przynajmniej ja to tak oceniam. Liczba wniosków absolutnie nie maleje: 48 wniosków, 27 kandydatów, a wobec tego nadal jest duża potrzeba posiadania tej włóczni, tej nagrody. Ciesze się niezmiernie, że pomimo upływających lat ciągnie napływają nowe propozycje i ciągle są osoby, firmy, instytucje, które zasługują na uznanie i nasze wyróżnienie.

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk otrzymali:

Robert Szadkowski, prezes Suwalskiej Szkoły Lotniczej, za zaangażowanie w rozwój i propagowanie lotnictwa wśród mieszkańców Suwałk, a także aktywną współpracę z Miastem Suwałki przy prowadzeniu lotniska i organizację wydarzeń lotniczych.

- Z wielką radością i satysfakcją przyjmuje to wyróżnienie. Jest to docenieni naszej kilkunastoletniej pracy, jakkolwiek historia lotnictwa w Suwałkach ma już prawie sto lat. Dziękuję przede wszystkim samorządowi z prezydentem na czele za wsparcie i realizację wspólnych działań. Ta nagroda na pewno nas uskrzydla i pozwala wznieść się na jeszcze wyższy poziom. A co na przyszłość? W najbliższych latach planujemy rozbudowę zaplecza hangarowego, które ma umożliwić łatwiejszy dostęp pilotów z Polski i z Europy, żeby mogli tutaj mieć bazę, co rozwinie turystykę lotnicza w Suwałkach - mówił Robert Szadkowski, prezes Suwalskiej Szkoły Lotniczej. 

Cezary Cieślukowski, przewodniczący Konwentu Stowarzyszenia „Euroregion Niemen”, za 25-letni wkład w rozwój regionu północno wschodniej – polski oraz rejonów przygranicznych państw sąsiadujących, a także współpracę z Miastem Suwałki.

- Euroregion Niemen nie pracuje dla nagród i wyróżnień. Pracuje dla społeczności lokalnej, dla sąsiadów po obu stronach granicy. Robimy to od 25 lat i mniemam, że bardzo skutecznie. Miarą naszego sukcesu jest radość samorządów, organizacji pozarządowych, którym pomogliśmy otrzymać dotacje, zrealizować projekty. Miarą naszego sukcesu są też tysiące osób, które otrzymały wsparcie na przykład na rozwój swego wykształcenia czy kwalifikacji. Miarą naszego sukcesu są w końcu firmy i instytucje, które powstały dzięki wsparciu z naszych projektów - powiedział Cezary Cieślukowski, przewodniczący Konwentu Stowarzyszenia „Euroregion Niemen”.

Marcin Butkiewicz, kierownik Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań” w Suwałkach, za 30-letnią działalność na rzecz potrzebujących dzieci z Suwałk, które wymagają różnego rodzaju wsparcia i pomocy, Cezary Taraszkiewicz, właściciel firmy Caffe Matrix, która jest jednym z najdłużej funkcjonujących przedsiębiorstw w branży IT w mieście Suwałki oraz Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego w którego imieniu nagrodę odebrał radny wojewódzki Paweł Wnukowski, za wsparcie rozwoju Miasta Suwałki poprzez finansowanie miejskich inwestycji oraz współudział Samorządu Województwa Podlaskiego w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i społecznych organizowanych w Suwałkach.


Jak na bal karnawałowy przystało, po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Nie brakowało dodatkowych atrakcji w postaci występu jednego z najbardziej znanych magików i iluzjonistów w Polsce Macieja Pola. Specjalny wstęp dał Maestro Chives, czyli Marcin Roszkowski, który łączy klasykę z nowoczesnością. Usłyszeć można też było covery znanych klubowych i filmowych przebojów zaaranżowane na skrzypce elektryczne.

 

6 Komentarzy

Czesław

19/02/2023

Suwalska Szkoła Lotnicza -BRAWO ! Juz dawno powinna dostać nagrodę ! Jak w suwałkach zamkneli w szpitalu Oddział Okulistyczny ,ta firma ratowała naszwzrok ! PO prostu OTWORZYŁA NAM OCZY !

Renkieicz promuje CC i ratuje upadający euro kołchoz

 

 

Czesław

20/02/2023

Pan nie docenia pana Cezarego ! pan Cezary to wręcz WOLONTARJUSZ ! Przyczynił się do ochrony ryb ! Na jeziorach dzierżawionych nawet do głowy wedkarzom nie przyjdzie by zabijać czy nawet kaleczyć haczykiem ryby ! Co jeszcze ma zrobić pan Cezary ,by Pan docenił jego bezinteresowne podejście do wszystkich spraw  

Dodaj komentarz