Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w I LO

Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w I LO

XXIX Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej odbył się we wtorek (09.11) w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach.

 

Mimo przeszkód wyrządzonych przez pandemię wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z wielu miast województwa. Ze względu na wysoki i wyrównany poziom występujących jury przyznało wiele miejsc równoległych.

 

W kategorii piosenki zwycięzcami został: duet Bernadeta Bilbin i Hanna Krzyżewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Suwałkach oraz Maja Dąbrowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. W kategorii recytacji wygrały Ewelina Wilk z I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach i Amelia Andrychowska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łomży. W kategorii twórczości własnej I miejsce zajęły ex aequo Maja Szczotka z I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, Gabriela Krawel z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Rolniczych im. Majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala W Sokółce i Michał Dzierżek z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

 

Twórcą i głównym organizatorem Festiwalu jest polonista Marek Urbanowicz.

 

Foto: UM Suwałki

Dodaj komentarz