Zamiast wycinać, przesadzili drzewa

Przesadzanie drzew na ulicy Szpitalnej w Suwałkach

O tym, że drzew podczas prac budowlanych nie trzeba wycinać przekonali się w czwartek (29.04) mieszkańcy ulicy Szpitalnej w Suwałkach. Po raz pierwszy w mieście tak duże drzewa zostały przesadzone w inne miejsce. 

 

- Przesadzamy pięć lip z terenu przy budowie parkingów, praktycznie na drugą stronę ulicy Szpitalnej. Drzewa te są bardzo ładne, zostały nasadzone kilka lat temu i po prostu było mi ich szkoda, dlatego zdecydowałem znaleźć firmę przesadzającą takie drzewa w Polsce. Okazało się, że prowadzi ją suwalczanin, który przyjechał z Wielkopolski. Po raz pierwszy przesadzamy tak duże drzewa w Suwałkach - mówił Tadeusz Szymańczyk, prezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

 

- Dzięki użyciu odpowiedniego sprzętu takie przesadzenie jest praktycznie bezkolizyjne dla drzewa. Jak dotąd mogę pochwalić się 100% skutecznością, wszystkie drzewa się przyjmują. I o to właśnie chodzi, aby przesadzić tak, żeby drzewa dalej żyły, a nie po chwili obumarły. Wyjmuje się całą bryłę korzeniową wraz z ziemią i przesadza. Kwestia leży w użyciu odpowiednich środków, solidnego nawodnienia i oczywiście późniejszej pielęgnacji - zapewniał Tomasz Stankiewicz, właściciel firmy zajmującej się przesadzaniem drzew. 

 

Dodaj komentarz