Wigierski mural oficjalnie odsłonięty

Mural z okazji 75-lecia istnienia klubu piłkarskiego Wigry Suwałki

Gotowy od kilku dni, w czwartek (12.05) oficjalnie odsłonięty. Mowa o muralu z okazji 75-lecia Wigier Suwałki, który powstał na ścianie bloku przy ulicy Kowalskiego 9.

 

Mural na elewacji ściany szczytowej budynku wielorodzinnego to jeden ze zwycięskich projektów w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski. Projekt otrzymał 1359 głosów mieszkańców i doczekał się realizacji, a dziś nastąpiło jego uroczyste odsłonięcie. Malowidło wpisuje się w obchodzone w tym roku święto 75-lecia klubu. W ostatnim dniu kwietnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze odbył się wielkie trening Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki (świętującej z kolei 10-lecie), mecz przyjaźni Wigry Suwałki - Granica Kętrzyn, a dodatkowo wszyscy obecni na stadionie mogli spróbować okolicznościowego tortu. Później, już nad Zalewem Arkadia, przygotowano animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów oraz biegi. 

 

Kolejny, choć nie ostatni etap obchodów 75-lecia to właśnie odsłonięcie okolicznościowego muralu z herbem Wigier, rokiem powstania klubu, sylwetkami piłkarzy, adeptów i kibiców oraz hasłem dobrze znanym sympatykom biało-niebieskich: "razem tworzymy legendę". Malowidło to dzieło artysty o pseudonimie „Vinci”. To zresztą nie jedyna jego praca w przestrzeni Suwałk. Jest również autorem muralu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki na skrzyżowaniu Wigierskiej i Kościuszki.

- Wigry to historia nie tylko klubu, ale całego miasta. Tam samo Wigry jako drużyna to własność całego naszego miasta i nasza tożsamość. Jesteśmy bardzo wdzięczni prezesowi spółdzielni za użyczenia nam tak reprezentacyjnej ściany. Cieszę się, że już drugi tak piękny mural zagościł przy ulicy Wierusza Kowalskiego. Wigry to historia Suwałk. Kibicujmy Wigrom. Ja życzę, aby pierwsza liga była w zasięgu ręki, ale tak naprawdę to jest sport, a sport zawsze przynosi nam wiele wrażeń. Cokolwiek się nie wydarzy, ten mural będzie przypominał, że wspólnie obchodzimy i uczestniczymy w tej historii. Rok rozpoczęliśmy Wigierską Majówką i systematycznie będziemy co jakiś czas przypominać o sobie różnymi obchodami. Wiele zależy od tego jak potoczy się dla nas końcówka maja, ale mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli. Wigry grają świetnie, są bardzo dobrze przygotowane. Na pewno o kolejnych wydarzeniach będziemy informować i zapraszać - mówiła podczas uroczystości Ewa Sidorek, prezes suwalskich Wigier. 

 

Dodaj komentarz