Wielkie święto Wigier

75-lecie Klubu Wigry Suwałki i 10-lecie AP Wigry

To była biało-niebieska sobota (30.04). Na Stadionie Miejskim w Suwałkach oraz nad Zalewem Arkadia świętowały Wigry Suwałki, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki oraz ich kibice i przyjaciele.

 

2022 rok jest wyjątkowy dla suwalskich Wigier. Klub świętuje 75-lecie istnienia, a Akademia Piłkarska 10-lecie. Właśnie w związku z tymi okazjami dziś klub i akademia przygotowały wiele atrakcji. Wszystko rozpoczęło się na głównej murawie Stadionu Miejskiego przy ulicy Zarzecze. Na boisko wybiegło 300 młodych zawodników i zawodniczek Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, którzy wzięli udział w wielkim, wspólnym treningu. Murawa podzielona została na kilka sektorów, a w każdym z nich operowała inna grupa wiekowa. Na koniec treningu zarówno zmęczeni młodzi piłkarze jak i ich rodzice oraz wszyscy zgromadzeni na trybunach mogli skosztował okolicznościowego tortu. Po słodkiej przekąsce na murawę wybiegli piłkarze pierwszej drużyny Wigier, którzy rozegrali mecz przyjaźni z Granicą Kętrzyn, zakończony zwycięstwem gospodarzy 5:0.

- Dzisiejszym dniem rozpoczynamy uroczystość 75-lecia klubu. Wigry to klub wielce dla miasta zasłużony, to najstarszy klub sportowy w Suwałkach. Tysiące zawodników, dziesiątki tysięcy kibiców, mamy czym się pochwalić. Oprócz dzisiejszych atrakcji wkrótce planujemy odsłonięcie pamiątkowego muralu, który powstaje na ścianie jednego z bloków przy ulicy Kowalskiego. Planujemy też wybrać jedenastkę 75-lecia klubu. Na pewno będę też jeszcze inne atrakcje i uroczystości, które zamierzamy przeprowadzić w okresie jesiennym. A czego nam życzyć? Myślę, że kolejnych owocnych lat, wspaniałych wychowanków, którzy tak jak dzisiaj zaprezentowali się podczas wielkiego treningu. Liczymy, że za kilka lat to właśnie ci chłopacy ,ale też dziewczynki, które w tym roku zaczęły treningi, będą promować miasto i klub na krajowej arenie - mówił Marek Wołągiewicz, wiceprezes Zarządu Wigry Suwałki.

Po spotkaniu zabawa przeniosła się nad Zalew Arkadia, gdzie przygotowano animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów oraz biegi. Jako pierwsze na linii startu pojawiły się dzieci, które miały do pokonania dystans 194,7 metra. W głównym biegu do przebiegnięcia było 1947 metrów. Dokładnie o 19.47 na wyspie nad Zalewem oprawę z rac odpalili kibice biało-niebieskich. Wszystko to symbolicznie nawiązuje do roku 1947, kiedy to właśnie powstały Wigry. Na koniec odbył się koncert - wystąpił Piotr Karpienia i BOHIKA.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz